Kemal Özer'in gözaltı süresi bir hafta daha uzatıldı

Kemal Özer'in gözaltı süresi bir hafta daha uzatıldı

4 Eylül'de gözaltına alınan Dersim muhabirimiz Kemal Özer'in gözaltı süresi bir hafta daha uzatıldı.

4 Eylül’de gözaltına alınan Dersim Muhabirimiz ve Doğa Fotoğrafçısı Kemal Özer’in gözaltı süresi bir hafta daha uzatıldı. Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında Özer ‘örgüt üyeliği’ suçlaması ile gözaltına alınmıştı. 

Kemal Özer, 4 Eylül akşamı Ovacık-Tunceli yolundaki arama noktasında durdurularak gözaltına alınmış ve Tunceli Emniyet Müdürlüğüne götürülmüştü. “Örgüt üyeliği” suçlaması yöneltilen Özer'in gözaltı süresi 7 olarak belirlenmişti.

Daha önceü, yaptığı çevre haberleri nedeniyle tehdit edilen Kemal Özer'in gözaltına alınmasına Dersimliler ve yaşam savunucuları ve sendikalar başta olmak üzere çok geniş bir kesimden tepki yağmıştı. Özer'in gözaltına alınmasına tepki gösteren kurumların Türkiye Gazeteciler Sendikası, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Kuzey Ormanları Savunması, Dersim Ekoloji Mecli, SES Dersim Şubesi ve nicelerine ek olarak en son 6 milyon işçiyi temsil eden İngiltere Sendikalar Konfederasyonu (TUC) da eklendi. Sendikacılar Kemal Özer'in ve tutuklu yazarımız Yusuf Karataş'ın derhal serbest bırakılması çağrısı yaptı. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Kemal Özer