Jüri, Zafer Çağlayan hakkındaki tutuklama kararını onayladı

Jüri, Zafer Çağlayan hakkındaki tutuklama kararını onayladı

ABD’de Zafer Çağlayan, Süleyman Aslan ve Levent Balkan hakkında talep edilen tutuklama kararı Jüri tarafından onaylandı.

ABD’de eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan ile Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Levent Balkan hakkında talep edilen resmi tutuklama kararı Jüri tarafından onaylandı.

Önceki gün New York Güney Bölgesi Savcılığı tarafından yayınlanan yeni iddianame ile birlikte eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan ile Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Levent Balkan da davaya sanık olarak hahil olmuştu.

Washington Hattı’nın haberine göre Çağlayan ile birlikte Aslan ve Balkan’ın hakkında telep edilen tutuklama kararının Jüri tarafından da onaylandı. Washington Hattı’nın ulaştığı begede el yazısı ile sanıkların adının altına eklenen ve sanıklar hakkında tutuklama kararı çıkarıldığını ifade eden Jüri yazısı görülüyor.

Zafer Çağlayan Reza Zerrab'dan rüşvet olarak 240 bin avroluk saat aldığı iddiasıyla gündeme gelmiş, Zarrab ise bir peçete üzerine "Saat bedeli olan 240 bin avroyu M. Zafer Çağlayan'dan aldım" yarazak alışverişi faturalandırmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma sabahı yaptığı basın toplantısında Çağlayan’a karşı atılan adımı Türkiye Cumhuriyetine karşı atılan bir adım olarak gördüğünü söylemiş, Zarrab, Halkbankası ve hatta Washington’daki Rezidans önündeki kavga ile ilgili çok kötü kokuların geldiğini söylemiş, ABD yargısı tarafından alınan kararları ‘hiçbir hukuk mantığı yok’ diyerek eleştirmişti. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 08 Eylül 2017 19:51
www.evrensel.net

3 yorum yapılmış

  1. zeliş 1 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    yanlış hesap bağdattan döner

  2. ÇORAP SÖKÜĞÜ.. 1 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Birileri çok panikledi ..offer yandı gülüm keten helvası ,Kızılca kıyamet kopacak .Şimdi sıra büyük başlara ve büyük başın hanedanlığında..Çorap söküğü gibi ..bir çok .. sorunlar .Eee düşmez kalkmaz bir ALLAH TIR BİR ALLAH .Bu gün olmazsa yarın haram eninde sonunda çıkar .Sen tok uyurken ben çöpten topladığım ekmekleri pazara yapıp komşumun verdiği yağla kavurup neremle yedim ,yaz demeden kış demeden HELASI bahçede olan gekondumuza hem içmek su hem temizlik için altındağındaki hıdırlık tepesine takunlalarla su taşıdım .Etiket kurban bayramında hacı Bayram camisinde hayır severlerin verdiği zaman yedim senede 1 kerecik. Sen tok uyurken ben ve nenem köpeğimiz karabaş aç susuz gaz lambası ışınla uyuduk sağlık olsun sorun ben ve nenem değil haram yemedik sende yemeseydin keşke bizim gibi ALLAHINI verdiklerine şükür etseydin .Neyse biz okumaya..devam şunun şurasında az kaldı ..sizlerde dolandırmadan, haram yemeye çalmaya devam ..Ama sakın OLAKİ ALLAH MIŞ YARATILANI YARATANDAN DOLAYI SEVMEKMİŞ VS VS KARDEŞLERİM ,BİZ KEFENİMİXLE ÇIKTIK BU YOLLARA .ve en önemlisi sakın, sakın ..İSLAMİYET'İN KUTSALIMIZ KİTABI KURANIMIZI KERİM'İ MEVKİ, MAKAM, MENFAATLERİNİN UĞRUNA TÖBE HAŞA BEN BUNUNLA DOĞDUM DİYEREK ABDESTSİZ KAĞIT PARÇASI GİBİ ,GİBİ SİDE FAZLA SALLAMAYIN DİNİ PİS POLİTİKANIZ ALET ETMEYİN ..NORMALİNDEN ÇIKMAYIN .günahtır. Din çamide sesiz ,sedasız yapılır gösteriş yapmadan daha olmazsa evinin temiz bir köşesinde abdestini alı namazını kızarsın eğer ALLAH'A İBADETİNİ YAPACAKSAN .Ben koyu dinci değilim normal bir vatandaşım koyu dincilerin din istismarcıları dan uzak durur nene torun normal vatandaşlar gibi gece konumunda yaşarız ve çok mutluyuz ..her neyse .

  3. DAZUL 1 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 1  /  Beğenmedim 0

    Zafer Çağlayan Reza Zerrab'dan sonra da dahaları da bu davaya girecek.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.