Maltepe'deki Adalet Mitingi programı belli oldu

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat,  pazar günü Maltepe'deki miting alanında düzenlenecek 'Adalet Mitingi'ne ilişkin açıklama yaptı.

06 Temmuz 2017 13:31
Paylaş

CHP İstanbul İl Başkan Cemal Canpolat, 9 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecek mitingle ilgili açıklama yaptı. HDP de mitinge destek açıklaması yaptı.

Maltepe Miting alanındaki açıklamada Canpolat, "Genel başkanımız yarın saat 11-11.30 saatleri arasında Çayırova mevkiinde bulunan İstanbul yazılı trafik tabelasının önünden geçerek İstanbul sınırlarına giriş yapmış olacak" dedi. Canpolat, Kılıçdaroğlu'nun pazar günü Dragos'tan miting alanına yaklaşık 3 kilometre yürüyerek geleceğini ifade etti. 

YAKLAŞIK 3 BİN ARAÇ MAHALLELERDEN KALKARAK BURAYA GELMİŞ OLACAK

Cemal Canpolat, "İstanbul'da 958 mahalleden Maltepe'ye araç kaldıracağız. Ulaşımla ilgili il örgütü olarak bütün tedbirleri almış bulunuyoruz. Yaklaşık 3 bin araç mahallelerden kalkarak buraya gelmiş olacak. Pazar günü yapacağımız 'Adalet Mitingi' için bu alanda en az 1.5 milyon yurttaşımız olacak. Alana girişler saat 15.00 itibariyle başlayacak. Deniz yolu dahil 4 farklı arama noktasından girişi yapılacak. Sahne 80 metre genişliğinde ve 20 metre derinliğinde olacak" şeklinde konuştu.  

HDP'DEN ADALET MİTİNGİNE DESTEK

Halkların Demokratik Partisi 9 Temmuz Pazar günü yapılacak Adalet Mitingi’ni desteklediğini açıkladı.

HDP açıklamasında "Önemsediğimiz ve mücadelesini sürdürdüğümüz toplumsal adalet arayışına katkıda bulunmak amacıyla 9 Temmuz günü İstanbul’da yapılacak olan mitinge ‘Herkes İçin Adalet’ şiarıyla bizler de katılacağız. Mitingi düzenleyenler ile istişare ederek vereceğimiz destekle bu mücadelenin devam etmesi, büyümesi ve demokratikleşmeye her anlamda katkı sunması en önemli isteklerimizdendir" dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

AP, 'Türkiye ile müzakereler askıya alınsın' raporunu onadı

SONRAKİ HABER

Tekel bayilerin saat 22.00 isyanı: Alkol satış sınırı gece yarısına alınsın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa