Başbakan'dan 'Adalet yürüyüşü'ne: Sokakta adalet aranmaz

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısıyla başlayan 'Adalet yürüyüşü'ne tepki gösterdi.

16 Haziran 2017 14:14
Paylaş

AKP'de Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan sonra Başbakan Binali Yıldırım da, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması sonrası başlatılan 'Adalet yürüyüşü'nü hedef aldı.

'MALTEPE'YE HIZLI TRENLE GELEBİLİR'

Cuma namazı sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'Adalet yürüyüşü' için 'Sokakta adalet aranmaz, Maltepe'ye hızlı trenle gelebilir' dedi.

Yıldırım, 'Hızlı trenle gidebilir. Niye eziyet ediyor kendine. Sokakta adalet aranmaz. Türkiye bir hukuk devleti dolayısı ile birinci mahkeme bir karar vermiş. Bunun daha hak arama yolları devam ediyor. Dolayısı ile mahkemelerin verdiği karar beğenmesek de saygı göstermemiz lazım. Adalet mülkün temelidir. Sayın Kılıçdaroğlu şunu unutmuş gözüküyor: milletvekiline sahip çıkmasını normal karşılayabilir. Ama unutmasın ki, TBMM'de dokunulmazlıklar kaldırılırken olumlu oy kullanan CHP’dir' dedi.

BOZDAĞ'A GÖRE KILIÇDAROĞLU SUÇ İŞLİYOR

Bugün açıklama yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da Kılıçdaroğlu'nun suç işlediğini iddia etmişti.

PROVOKASYONA DAVET ÇIKARACAK NİTELİKTE SÖZLER

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Bülent Tezcan Dün Devlet bahçeli'nin bugün de Başbakan Binali Yıldırım'ın 'adalet yürüyüşü' ile ilgili açıklamalarını "Provokasyona davet çıkaracak nitelikteki sözler" olarak nitelendirdi.

 

(HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Antalyaspor, Maicon'la anlaştı

SONRAKİ HABER

Üniversite öğrencileri 56 kentte mutsuz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa