08 Temmuz 2012 13:33

Muş’ta sel nedeniyle büyük zarar

Muş’un Varto İlçesi’nde dün akşamdan bu yana etkili olan yağış sonucu 3 köyde sel meydana gelirken, çayır ve ekili arazilerde hasar meydana geldi.Varto’ya 60 kilometre uzaklıkta bulunan 80 haneli ve bin nüfuslu Erdoğan, Derince, Akçatepe köyleri ile Yuvalı Mezrası selden büyük zarar gördü. Zarar g&oum

Muş’ta sel nedeniyle büyük zarar
Paylaş

Muş’un Varto İlçesi’nde dün akşamdan bu yana etkili olan yağış sonucu 3 köyde sel meydana gelirken, çayır ve ekili arazilerde hasar meydana geldi.

Varto’ya 60 kilometre uzaklıkta bulunan 80 haneli ve bin nüfuslu Erdoğan, Derince, Akçatepe köyleri ile Yuvalı Mezrası selden büyük zarar gördü. Zarar gören 3 köyün ortasında bulunan Koli Baba Dağı’ndan ve Hamurpet Gölü’nden gelen derenin taşması sonucunda köyün alt kısmında bulunan bin dönümlük çayır ile ekili arazilerde bulunan biçilmiş ot mahsulleri kullanılamaz hale geldi. Köylerin ortak şebeke sularında hasar meydana gelirken, köyler susuz kaldı. Selden sonra oluşan heyelan sonrası ulaşım sıkıntısı yaşandı. Erdoğan Köyü Muhtarı Sadrettin Taş, “Bu yıl bahar ayında yağmur yağmadı. Az olan ve tırpanlar ile biçtiğimiz otları ise sel alıp götürdü. Çiftçiler mağdur oldu” dedi. Köyde devamlı olarak Koli Baba Dağı ile Hamurpet Gölü’nden gelen derenin taştığını belirten Taş, “Dere ıslah çalışmaları köy içinde yapılıyor. Diğer taraflarda ıslah çalışmaları yapılmadı. Çalışmaların başlaması için müracaat edeceğim” dedi. (Muş/DİHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Türkiye Filistin’e karşı İsrail’in yanında

SONRAKİ HABER

Yeni sel uyarısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...