Milliyet'in 'İlgimiz yok' dediği ekten Milliyet'e tepki

Milliyet'in 'İlgimiz yok' dediği ekten Milliyet'e tepki

Milliyet, Sedat Peker'e ödül veren ekinin, Milliyet markasını izinsiz kullandığını öne sürerken eki çıkartan isim gazeteye tepki gösterdi.

Miilliyet gazetesi, 'Şehrin En İyileri' eki aracılığıyla organize suç örgütü lideri olmaktan hüküm giyen Sedat Peker'e ödül verilmesine yönelik tepkilere yanıt verdi. Milliyet, "Markamız onay ve iznimiz olmaksızın kullanılmıştır" dedi.

Eki çıkartan C. Kaan Şimşek ise Instagram hesabından yaptığı "Şehrin en tırsakları" başlıklı duyuruda 8 aydır Milliyet gazetesi "Şehrin En İyileri" magazin ekinin genel yayın yönetmenliğini yaptığını belirterek Milliyet'in açıklamasına tepki gösterdi. C. Kaan Şimşek, "Bizim haberimiz yoktur ne demek? Yardımsever bir iş adamı olarak tanıdığım Sedat Peker'le adınızın yan yana gelmesi mi korkuttu? Ekte Çıkan Gazetelerden Künyeden de mi Haberiniz Yok" ifadelerini kullandı.

MİLLİYET'İN AÇIKLAMASI

Milliyet Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş.'nin dün yaptığı ve bugünkü 1. sayfasından da yayımlanan mesaj şöyle:

"24 Mayıs 2017 tarihinde 2K Media (Best Mekan Hizmetleri  Tic. Ltd. Şti.) tarafından düzenlenen 'Şehrin En İyileri Ödül Töreni' adlı organizasyonda, imtiyaz haklarına sahip olduğumuz, basın sektörünün en köklü ve dev markaları “Milliyet”  ve “Vatan” markalarının, Gazetelerimizin hiçbir onayı ve izni  olmaksızın kullanıldığını ve çeşitli mecralarda adı geçen organizasyonla anılarak yayımlandığını öğrenmiş bulunuyoruz.

Gazetelerimizin Kurumsal olarak düzenlemiş olduğu ödül törenleri aşağıda yer almakta olup, Yayın Kuruluşlarımızca başka bir ödül verilmemektedir.

- Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri

- Haldun Taner Yılın Öykücüsü Ödülü

- Örsan Öymen Yılın Araştırmacılık Ödülü ve

- Abdi İpekçi Yılın Gazetecilik Ödülü

Gazetelerimizin, adı geçen organizasyona/ödül törenine sponsor olmadığını, herhangi bir ilgisinin bulunmadığını bildiririz.

Söz konusu törenin ödül sahiplerini tebrik eder, organizasyonu gerçekleştiren 2K Media (Best Mekan Hizmetleri  Tic. Ltd. Şti.) ile ilgili olarak da yasal müracaatlarımızı başlatmış bulunduğumuzu bildiririz.

Kamuoyuna duyurulur."

ESRA ARSAN: 'BASINDA GÜVEN' KANA BULANDI

'ŞEHRİN EN İYİLERİ'NDEN YANIT: ŞEHRİN EN TIRSAKLARI

C.Kaan Şimşek'in Instagram hesabından yayınladığı duyuru ise şöyle:

"Yaklaşık 8 aydır Milliyet Gazetesi "Şehrin En İyileri" magazin ekinin Genel Yayın Yönetmenliğini yapmaktayım.
Sahibi olduğum 2K Media şirketi 12 bu ekin tüm haber ve reklam muhatabıdır.
Önceki gece Milliyet Şehrin En İyileri ekinin ödül töreni düzenlendi. Haliye adının önünde Milliyet olan bir ek üzümlü kek değil 'Ek'dir! ve Milliyet'indir.

Abe ahmaklar!
Bizim haberimiz yoktur ne demek?

Reklam grup başkanının aldığı ödülde ne yazıyor? bir baksanıza... Bu telaş niye?

Yardımsever bir iş adamı olarak tanıdığım Sedat Peker'le adınızın yan yana gelmesi mi korkuttu?

Korkmayın! Ben sizi korurum... Ekte Çıkan Gazetelerden Künyeden de mi Haberiniz Yok" (MEDYA SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 26 Mayıs 2017 10:26
www.evrensel.net
ETİKETLER Sedat PekerMilliyet