25 Mayıs 2017 12:58

Milliyet gazetesinden Sedat Peker'e ödül!

Milliyet gazetesinin eki olan 'Şehrin En İyileri' düzenlediği ödül töreninde 'En hayırsever iş adamı' ödülü Sedat Peker'e verildi.

Paylaş

Milliyet gazetesinin eki 'Şehrin En İyileri'nin ödül töreninde bu yıl "En hayırsever iş adamı" ödülü organize suç örgütü lideri olmaktan hüküm giyen Sedat Peker'e verildi.

1 Kasım 2015 Genel Seçimleri öncesi, AKP ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a Rize'de destek mitingi düzenleyen Peker, "Ne zaman ki bu kadrolar yorgun düşerse, vatandaşın kendini savunma hakkı doğarsa, meşru müdafaa hakkı doğduğu zaman; adeta dünyanın şah damarları kesilmişçesine oluk oluk hepsinin kanlarını akıtacağız." sözlerini sarf etmişti.

Peker'in bu sözlerinden bir gün sonra 10 Ekim Ankara Katliamı gerçekleşmişti.

İsmini "Reis Sedat" olarak değiştiren Peker, barış akademisyenleri için de “Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız" tehdidinde bulunmuştu.

Peker, başkanlık referandumunda 'Evet' kampanyasına "Referandumu yapmamak adına sokaklara çıkan birileri olursa onları sokaklarda bekliyor olacağımızı şimdiden özellikle söylemek isterim" tehdidiyle katılmıştı.

Peker, Avrupa’da “Hayır” mitingi yapanlara da “terörist” diyerek, AB ülkelerine, “Hayata korkusuzca bakanlar ölümden de korkmazlar öğretisiyle yetişen neslimizin Avrupa’nın her noktasında Gezi olaylarından çok daha beter olan şeyleri nasıl yapabileceğimizi, o gün geldiği zaman tam olarak öğrenecekler” demişti.

Yeme-içme, mekan, otel, işletmeci, marka sahibi, iş adamı, şef, ve AVM'lerin bulunduğu 50 farklı kategoride verilen ödüller iki ay süren anket çalışmaları sonucunda belirlendi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Galatasaray'ın eski başkanı Ali Tanrıyar hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

Dersim'de askeri aracın ezdiği 21 yaşındaki genç hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa