EMEP: Hasan Özaydın derhal serbest bırakılsın

EMEP: Hasan Özaydın derhal serbest bırakılsın

Bursa'da Eğitim Sen eski Şube Başkanı ve Emek Partisi üyesi Hasan Özaydın'ın da olduğu 9 kişinin gözaltına alınmasına ilişkin açıklama yapıldı.

Bursa'da bu sabah yapılan operasyonda aralarında Eğitim Sen eski Şube Başkanı ve Emek Partisi üyesi Hasan Özaydın'ın da olduğu 9 kişi gözaltına alındı. Gözaltılar Bursa Emniyet Müdürlüğünde tutulurken Bursa Demokrasi Güçleri Perşembe günü saat 12.30’da Bursa Adliyesinde gözaltıları protesto etmek için basın açıklaması çağrısı yaptı.

Emek Partisi Bursa İl Örgütü’de bugün yapılan ev baskınlarıyla gözaltına alınan üyesi Hasan Özaydın için yazılı bir açıklama yaparak gözaltına alınanların biran önce serbest bırakılmasını istedi. Perşembe günü Bursa Adliyesinde yapılacak basın açıklamasına da çağrı yapan Emek Partisi Bursa İl Örgütü keyfi uygulamaların derhal son bulmasını istedi.

KEYFİ UYGULAMALAR SON BULSUN

Emek Partisi Bursa İl Örgütü tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Geçmiş yıllarda Eğitim Sen Bursa Şube Başkanlığı’da yapan Hasan Özaydın’ı Bursa kamuoyu yakından tanır ve bilir. AKP hükümeti 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kendisine muhalif olan herkese yönelik başlatmış olduğu baskı ve sindirme operasyonlarına her gün bir yenisini eklemektedir. Bursa’da hemen her hafta sosyal medya paylaşımları bahane edilerek evler basılıyor ve gözaltılar yapılarak yaşananları sıradan bir olaymış gibi yansıtma içerisindedir Bursa Emniyeti. Bursa siyasetinde aktif bir rol alan Hasan Özaydın'ın aynı zamanda Bursa Demokrasi Güçleri'nin yürütmesinde de yer aldığı,  nerede bir hak alma mücadelesi varsa herkesten önce orada olan Özaydın'ın bu sabah evi basılarak gözaltına alınmasının Bursa’da faaliyet sürdüren bütün muhalif kesimlere bir gözdağı olduğunu biliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

BASKI VE SİNDİRME POLİTİKALARINA KARŞI MÜCADELEYE

Açıklamanın devamında; “Baskı ve gözaltılar ile toplumu terörize etmek isteyenler bilmelidirler ki baskılara boyun eğmeyeceğiz ve mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Her seferinde demokrasiden söz eden AKP hükümeti yapmış olduğu uygulamalarla demokrasinin D sinden bir haber kendisi gibi düşünmeyenleri cezaevlerine doldurmaktadır. Bursa Emniyeti’de kendisini AKP hükümetine kanıtlamak için adeta bir yarış içerisindedir. En çok biz muhalif insan gözaltına aldık, tutuklattık ödülümüzü isteriz mantığıyla çalışan emniyet hukuku ayaklar altına alırcasına uğraşmaktadır. Adalet saraylarının adalet dağıtmadığı son aylarda adaleti ve hukuku yeniden inşa etmek için eskisinden daha çok mücadeleye sarılacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz. Ve keyfi bir şekilde evi basılarak gözaltına alınan üyemiz Hasan Özaydın’ın ve diğer gözaltına alınanların biran önce serbest bırakılmasını istiyoruz. Ülkedeki bütün emek, barış ve demokrasi güçlerini bu baskı ve sindirme politikaları karşısında seslerini yükseltmeye; dikta rejimi uygulamalarına karşı birlikte mücadeleye çağırıyoruz.” denildi. (Bursa/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER BursaEMEP