Reina'ya silahlı saldırı: 39 kişi hayatını kaybetti

Ortaköy'de ünlü gece kulübü Reina'da silahlı saldırı gerçekleşti. 39 kişi yaşamını yitirdi, 65 kişi yaralandı.

İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde ünlü gece kulübü Reina'da silahlı saldırı gerçekleşti.

Uzun namlulu otomatik silahla ateş açan saldırgan 1 polis ve 1 sivili öldürüp içeri girdi. Saldırgan, içeridekilerin üzerine kurşun yağdırdı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kimlikleri tespit edilen 20 kişiden 15'inin yabancı uyruklu olduğunu söyledi.

Hayatını kaybeden yabancı uyruklulardan 5'inin kimliği belli oldu. 

Soylu, " Şu ana kadar 39 insanımız hayatını kaybetti. 20 kişinin tam kimliği belli. 15'i yabancı uyruklu yani misafirimiz. 5'i de vatandaşımız" Saldırganla ilgili bilgi veren Bakan Soylu, " Bir mont, palto şeklinde içeriye silahla tarayarak girmiş. Ondan sonra içeride farklı bir giysiyle dışarı çıkmaya çalışmış olduğuna yönelik bilgi var"şeklinde konuştu.

'65 YARALIDAN 4'ÜNÜN DURUMU CİDDİ'

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Gece yarısını takiben saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımız var. Yabancı vatandaşlar var. 65 yaralı var. Hadiseyi duyar duymaz ben Ankara'dan sayın bakanımız Yüksekova'dan geldiler. Olay mahalline gittik. 65 yaralıdan 4'ünün durumu oldukça ciddi. Hepimize geçmiş olsun. Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet yaralılarımıza acil şifalar dilerim. Kimlikler belirleniyor ama çok sayıda yabancı uyruklunun yaralılar arasında olduğunu biliyoruz. Zaman içinde netleşecek" diye konuştu.

SALDIRGAN YAKALANAMADI

Soylu, "Arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalar, bize verdikleri bilgiler çerçevesinde 1 kişi olduğu belirtiliyor. Bir mont, palto şeklinde içeriye silahla tarayarak girmiş. Ondan sonra içeride farklı bir giysiyle dışarı çıkmaya çalışmış olduğuna yönelik bilgi var. Bilgilerin değerlendirilmesi devam ediyor. Saldırgan katilin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor." ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 01 Ocak 2017 22:52
www.evrensel.net