Büyükelçiyi öldüren polisin cenazesini teslim alan yok

Büyükelçiyi öldüren polisin cenazesini teslim alan yok

Rus Büyükelçi Andrey Karlov’u öldüren polis Mevlüt Mert Altıntaş’ın cenazesini almak için henüz ailesi yada yakınlarının başvuru yapmadığı bildirildi.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’u öldüren çevik kuvvet polisi Mevlüt Mert Altıntaş’ın ailesi, gözaltına alınıp Emniyet’te 3 gün sorgulandıktan sonra çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. anne Hamidiye ve baba Esrafil Altıntaş ile birlikte yaşadıkları kızları Seher Özeroğlu, serbest bırakılır bırakılmaz Söke’nin Çeltik Mahallesi’ndeki evlerini terk etti. 

AİLE MAHALLEYİ TERK ETTİ

Aile bireylerine telefonla ulaşmak isteyen komşular bir netice alamadıklarını söyledi. Altıntaş ailesinin maddi durumunun iyi olmadığını, oturdukları evi bankadan kredi çekerek aldıklarını belirten komşuları, gözaltı sonrası serbest bırakılan Altıntaş ailesinin evlerini terk ederek kayıplara karıştıklarını belirtti.

Çeltikçi Mahallesi’nin Muhtarı Önder Aşçı, ailenin mahalleye 3 yıl önce yerleştiğini, resmi kayıtlarının ise 26 Ekimde 2016 yılında yapıldığını söyledi. 

CENAZEYİ ALMAK İÇİN GİRİŞİMDE BULUNULMADI

Ailenin kendi halinde olduğunu belirten Aşçı, saldırgan Mert Mevlüt Altıntaş’ın Polis Meslek Yüksek Okulu’nda öğrenim gördüğü için sadece yaz aylarında Söke’ye geldiğini, sessiz ve kimseyle konuşmayan bir yapısı olduğunu, bu nedenle saldırıyı nasıl gerçekleştirdiğini anlamakta güçlük çektiğini ifade etti. 

Muhtar Aşçı, aile ve yakınlarının cenazesi almak için henüz resmi bir girişimde bulunmadıklarını da aktardı.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI : CENAZESİ SÖKE'YE DEFNEDİLMESİN

Cenazenin alınması durumunda nereye defnedileceği konusu, ailesinin yaşadığı Söke'de tartışmalara yol açtı. AK Parti Söke İlçe Başkanı Av. Fatih Gürer, yaptığı açıklamada Altıntaş'ın cenazesinin Söke'ye defnedilmesini istemediklerini söyledi.

Gürer, “Bu olay Türküye ve dünya gündemine oturdu. FETÖ terör örgütüne mensup olduğu kuvvetli bir şekilde saptanan terörist tarafından Rusya Büyükelçisine saldırı düzenlendi. Tabii ki biz Söke'mizin adının bu şekilde anılmasını istemiyoruz. Bu yöndeki rahatsızlıklar kamuoyunda da dile getirildi. Biz bu FETÖ terör örgütü mensubunun cenazesinin Söke’de gömülmesine kesinlikle karşıyız. Bu yönde bir talebin olup olmadığını bilmiyoruz ancak cenazenin Söke’de gömülmesi durumunda karşı çıkacağımızı, tüm kamuoyuna bunu hissettireceğimizi dile getiriyoruz. Görüştüğümüz STK’larda bizimle aynı fikirde. Sökelilerin bu cenazeyi kabul etmeyeceğini biliyoruz, kamuoyu da aynı fikirde” diye konuştu. (DİHABER)
 

www.evrensel.net