08 Kasım 2016 17:49

10 Ekim davasının ikinci oturumu sona erdi

10 Ekim Ankara Katliamı davasının bugünkü oturumu sona erdi. Duruşma sonrası aileler adliye önünde açıklama yaptı.

Paylaş

10 Ekim Ankara Katliamı davasının ikinci oturumu sona erdi. İtirafçı sanık Yakup Şahin’in ifadesinin alındığı duruşma sonrası aileler Ankara Adliyesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı aileler adına 10 EkimDer Başkanı Av. Mehtap Sakinci Coşgun yaptı.

Duruşmada yaşananlara ilişkin gazetecilere bilgi veren Coşgun, sanık ifadeleriyle davanın resmen başlamış olduğunu dile getirdi. Bugün görülen oturumda itirafçı sanık Yakup Şahin’in ifade verdiğini söyleyen Coşgun, “Özetle şöyle söyleyeyim; biz bugün şunu gördü ki; Cumhuriyet tarihinin en büyük katliamında tarihi bir yargılama yapılıyor. Biz böyle bir yargılama, böyle ifade görmedik. Sanık başlangıçta verdiği ifadenin aksini savunuyor. Bugün bize bu yargılamanın bir kişinin ifadesi üzerinden şekillenerek bu noktaya geldiğini gösterdi. Bizim bu yargılamada gerçek anlamda adalet bulmamız mümkün değil” dedi.

Avukatların yönelttiği sorular üzerine Sanık Şahin’in ifadelerindeki samimiyetsizliğin ortaya çıktığını söyleyen Av. Coşgun, buna rağmen sanığın kendini makul olmayan sebeplerle savunduğunu söyledi. “Saatlerce çelişen bir kurguyu dinledik” diyen Coşgun, sanık ifadesine dayanarak, “Biz bir organizasyonla öldürülmüşüz. Daha fazla adalete ihtiyacımız var. Bunun için sürecin üzerine daha çok gideceğiz” ifadelerini kullandı.

Yarın devam edilecek olan 3. oturum Saat: 10:00’da başlayacak. Duruşmnın yarınki bölümünde diğer sanıkların ifadeleri alınacak. Antep’te bulunan sanıkların da yarınki duruşmada hazır bulunmaları bekleniyor. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

ÖTV zammı komisyonda kabul edildi

SONRAKİ HABER

Londra'da Julian Assange'a destek eylemi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...