02 Kasım 2016 13:41

Bakkal Adil Öksüz: Ödülü duyan beni arıyor!

Maraş’ta yaşayan Bakkal Adil Öksüz, FETÖ firarisi Adil Öksüz’le isim benzerliği nedeniyle zor günler yaşıyor.

Paylaş

FETÖ imamı Adil Öksüz'ün Maraş'ın Andırın İlçesi'nde yaşayan kendisiyle aynı isim ve soyadını taşıyan hemşehrisi esnaf Adil Öksüz, soyadını değiştirmek için mahkemeye başvurdu. Mahkemeden soyadının Cantürk olarak değiştirilmesini talep eden Adil Öksüz, “Kısa sürede bu soy isminden kurtulup huzura kavuşmak istiyorum” dedi.

Aslen Andırınlı olup, darbe girişiminin kara kutusu olduğu belirtilen ve başına da 4 milyon lira ödül konulan akademisyen Adil Öksüz ile aynı ad ve soyadı taşıyan Hacıveliuşağı Köyü'nde bakkal olan Adil Öksüz, 15 Temmuz'dan sonra zor günler yaşayamaya başladı.

Aynı mahalle, aynı ilçe ve aynı isim nedeniyle sık sık FETÖ'nün imamı ile karıştırılan, hatta zaman zaman gözaltına alınıp gerçek ortaya çıkınca serbest bırakılan Adil Öksüz, çareyi soyadını değiştirmekte buldu.

‘İLÇE DIŞINA ÇIKAMIYORUM’

İlçe dışına çıkamamaktan yakınan Adil Öksüz, soy adının değiştirilmesi için yaptığı başvurunun ardından açıklama yaptı. Öksüz, aynı adı taşıdığı FETÖ imamı ile hiçbir akrabalık bağı bulunmadığını belirtterek, “Ben bu namussuz yüzünden çok mağdur oldum ve olmaya da devam ediyorum, benim çocuklarım bir memurluk sınavına gireceği zaman baba adından dolayı çok sıkıntı çekiyorlar. Ailemin tümü de bu yüzden mağdur oluyor. Yüz yılı aşkın taşıdığım atamın, dedemin soy ismimi değiştirmek zorunda kaldım, ilçe dışına çıkamaz oldum” dedi.

‘ÖDÜLÜ DUYAN BENİ ARIYOR’

FETÖ'cü Adil Öksüz'ün başına konulan 4 milyon liralık ödülün de kendisini zor durumda bıraktığını belirten Öksüz, “Bu ikramiyeyi duyan arkadaşlar beni arıyor, 'Biz seni ihbar edelim, sonuçta sen olmadığın anlaşılır ama belki bir amorti ya da teselli ikramiyesi alabiliriz’ diyorlar. Şaka da olsa bu soy ismi taşımak artık bana çok büyük huzursuzluk veriyor” dedi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Harp okullarına yeniden öğrenci alınacak

SONRAKİ HABER

'Darbe girişiminde 2. isim belli oldu' iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...