05 Ekim 2016 14:17

Gazeteci Yıldırım ve Başlangıç'ın pasaportlarına el konuldu

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Ayşe Yıldırım ve Gazeteci Yazar Celal Başlangıç’ın pasaportlarına el konuldu, yurt dışına çıkışları engellendi.

Paylaş

Ezgi GÖRGÜ
İstanbul

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Ayşe Yıldırım ve Gazeteci Yazar Celal Başlangıç’ın yurt dışına çıkışlarına izin verilmedi, pasaportlarına el konuldu.

Pasaportlarına el konulduğunu sosyal medya hesabından duyuran Yıldırım, karakola götürüldüklerini ve pasaportlarının iptaline ilişkin tebligat beklediklerini ifade etti.  Özgür Gündem Gazetesi’ne destek için nöbetçi yayın yönetmenliği yaptığı gerekçesiyle Celal Başlangıç, dün hakim karşısına çıkmıştı.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Ayşe Yıldırım, "Celal’le üç günlüğüne Brüksel’e gitmek için havaalanına geldik. Atatürk Havalimanında pasaport kontrolünde polis ikimizin de pasaportlarının iptal edildiğini söyledi. Sonra havaalanı karakoluna götürüldük. Orada pasaportların iptaline ilişkin tutanak tutuldu. Ama neden iptal edildiğine ilişkin bir bilgilerinin olmadığını, Vatan Emniyetinde Pasaport Şubeden öğrenebileceğimizi söylediler.” 

Tebligatı alan Ayşe Yıldırım ve Celal Başlangıç, valizleri geri almaya çalıştıklarını ve evlerine döneceklerini söyledi.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

4 çiftçi yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Sayik Erol Tangut'a cinsel istismardan 33 yıl 9 ay hapis cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...