28 Eylül 2016 20:48

TÜRKSAT, Hayatın Sesi dahil birçok kanalın yayınını durdurdu

TÜRKSAT, Jiyan TV, Zarok TV, Hayatın Sesi TV, TV 10 ve Van TV dahil çok sayıda kanalın yayınını gerekçe göstermeden durdurdu.

Paylaş

TÜRKSAT,  20:00 itibariyle Jiyan TV, Zarok TV, Hayatın Sesi TV, TV 10, İMC TV ve Van TV dahil 12 televizyon kanalı ve 11 radyonun yayınını gerekçe göstermeden durdurdu.

Hayatın Sesi'ne henüz resmi bir bilgilendirme yapılmazken, kanal yöneticileri, Başbakanlık emriyle OHAL kapsamında yayının durdurulduğuna dair bilgi edindiklerini söylediler.

TÜRKSAT'ın yayınını durdurduğu Hayatın Sesi TV, #HayatınSesiSusturulamaz başlığıyla özel yayına başladı. Yayını internetten İzlemek için tıklayın.

HAYATIN SESİ CANLI YAYINI

İMC TV’ye konuşan Zarok TV’den Dilek Demirtaş, “Bize herhangi bir bilgilendirme yapılmış değil. Bir tebligatta bulunulmadı. RTÜK yetkilileriyle görüştük, bize KHK ile böyle bir karar verildiğini söylediler” dedi. Demirtaş, gerekli itirazları yapacaklarını söyledi.

#HayatınSesiSusturulamaz

Hayatın Sesi TV izleyicileri, sendikacılar, siyasi partiler, gazeteciler, akdemisyenler, işçi ve emekçiler yayının durdurulmasına karşı #HayatınSesiSusturulamaz hashtag'i ile tepkilerini dile getiriyorlar. 

HDP: Her alanda olduğu gibi medyada da teklik isteyen AKP-Saray iktidarı, farklı sesleri boğmaya çalışıyor. Özgür yayıncılığın sesi kesilemez!

CHP Milletvekili Mehmet Tüm: AKP muhalif olan hiç bir sese tahammülü yok @hayatin_sesi tv hiç bir gerekçe göstermeden Türksat'dan çıkarıldı #HayatınSesiSusturulamaz

Aydın Çubukçu: AKP'ye biat etmeyen herkes susturulmak isteniyor. Halk sayılmayan milyonlarca insanın meselesidir.

Tuğba Tekerek: Tv kanalları susturuluyor, bunun haberini bile yapmıyor diğer kanallar #HayatınSesiSusturulamaz #GazetecilikSuçDeğil

Orhan Alkaya: #HayatınSesiSusturulamaz

EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan: Havuz medyası dışında haber kanallarına tahammülleri yok. @hayatin_sesi @jiyan_tv  @ZarokTV @TV10_ @VanTV_resmi #BasınÖzgürlüğüEngellenemez

KESK: İşçi ve emekçilerin sesi, her zaman gerçeklerden yana olan Hayatın Sesi TV karartılamaz! Basın özgürdür! Sansür edilemez! 

Nilgün Ongan: Grevdeki işçinin, işten atılan emekçinin, şiddet gören kadının sesi susmaz! #HayatınSesiSusturulamaz

Özgür Müftüoğlu: Bir iktidar özgür basının sesini keserek halkın gerçekleri öğrenmesini neden istemez? #HayatınSesiKarartılamaz

Mücella Yapıcı: Özgürlüğe,demokrasiye,evrensel hukuka insan haklarına aykırı uygulamaların kılıfı olan "Ohal" derhal kaldırılsın... #HayatınSesiSusturulamaz

Alper Taş: Hayatın Sesi OHAL kapsamına sığmaz. #HayatınSesiSusturulamaz #OHALDerhalKaldırılmalıdır

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Atatürk Havalimanı'nda yolcu uçağını su bastı

SONRAKİ HABER

MGK'den OHAL'i uzatma tavsiyesi çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...