Diyarbakır saldırısı sonrası muhabirlerimiz gözaltına alındı

Diyarbakır saldırısı sonrası muhabirlerimiz gözaltına alındı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde On Gözlü Köprü yakınlarında gerçekleşen saldırı sonrası haber takibi yapan muhabirlerimiz gözaltına alındı.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde On Gözlü Köprü yakınlarında gerçekleşen saldırı sonrası haber takibi yapan muhabirlerimiz Hasan Akbaş, Fırat Topal, Serpil Berk ve Serbest Gazeteci Sertaç Kayar gözaltına alındı.

Diyarbakır'da yaşananları kamuoyuna ilk olarak olay yerinden duyuran ve fotoğraflar geçen gazeteciler savcılık talimatıyla gözaltına alındı.

Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, Diyarbakır Valiliği Basın Müdürü Mustafa Çakmak'la görüştü. Savcılık tahkikatı olduğunu söyleyen Çakmak, gözaltıyı doğruladı.

Diyarbakır Barosu Başkanvekili Ahmet Özmen de başsavcıyla görüştü ve gözaltı işleminin gerçekleştiğini teyit etti. Gazetecilerin savcılığın talimatıyla gözaltına alındığı ve baronun olayın takipçisi olduğu bildirildi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ın da valilikle görüştüğü ve olayı takip ettiği ifade edildi.

Gözaltındaki gazetecilerin TEM Şube'de tutulduğu belirtildi.

Gazetecilerin kıyafetleri, kriminal incelemeye gönderildi.

Diyarbakır On Gözlü Köprü yakınlarında polis aracının geçişi sırasında gerçekleşen saldırıda 5 sivil hayatını kaybetti, 5'i polis 12 kişi yaralandı.

Muhabirimiz Hasan Akbaş, saldırı sonrası gelişmeyi Twitter hesabından duyurmuş ve ardından haber merkezimizle iletişime geçmişti.

FOTOĞRAF: Gazeteciler, saldırı öncesi On Gözlü Köprü'deydi.

(HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 11 Ağustos 2016 11:01
www.evrensel.net
ETİKETLER Diyarbakır