Mersin’de 6 Mayıs anma programı açıklandı

Mersin’de 6 Mayıs anma programı açıklandı

MERSİN 68’liler Derneği, bir hafta sürecek olan Denizler anmasının programını Gazeteciler Cemiyetinde yaptığı basın açıklamasıyla duyurdu.Türk-İş, DİSK, KESK, HDK, EMEP, BDP temsilcileri ve Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk’ün de hazır bulunduğu açıklamayı, Dernek Başkanı Hasan Kapıkıran yaptı.Kapıkıran, Deni

MERSİN 68’liler Derneği, bir hafta sürecek olan Denizler anmasının programını Gazeteciler Cemiyetinde yaptığı basın açıklamasıyla duyurdu.

Türk-İş, DİSK, KESK, HDK, EMEP, BDP temsilcileri ve Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk’ün de hazır bulunduğu açıklamayı, Dernek Başkanı Hasan Kapıkıran yaptı.

Kapıkıran, Denizlerin bayrağının dalgalanmaya devam ettiğini belirterek “Bu bayrak özgürlük, eşitlik ve adalet bayrağıdır; Irkçılığa, milliyetçiliğe karşı ezilen halkların dayanışma bayrağıdır” dedi.

‘YAS DEĞİL MÜCADELE GÜNÜ’

Hükümetin iç ve dış politikalarını eleştiren Kapıkıran, Türkiye’nin emperyalistler tarafından Ortadoğu’da, “Truva atı” olarak kullanılmak istendiğini belirtti.

 Kapıkıran, “İşte böyle bir ortamda Deniz Gezmiş ve yoldaşlarının mücadele ruhuna” ihtiyaçları olduklarını belirtti.

Amaçlarının yas tutmak değil, mücadele etmek olduğunu vurgulayan Kapıkıran, özgürlük ve eşitlik şiarıyla hayatını feda eden insanları asla unutmayacaklarını kaydetti. (Mersin/EVRENSEL)

www.evrensel.net