Bahçeli'nin danışmanı Metin Özkan: Çantamda 3 bin kişilik 'şerefsiz' listesi var

Bahçeli'nin danışmanı Metin Özkan: Çantamda 3 bin kişilik 'şerefsiz' listesi var

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin dün "Boğaz'da, yalılarda viskisini yudumlayıp, oyunu HDP'ye veren şerefsizler" demesinin ardından, danışmanı Metin Özkan sataşmayı bir adım daha ileri taşıdı. Bahçeli'nin Siyasi Danışmanı Metin Özkan, "Çantasında 3 bin kişilik şerefsizler listesi" olduğunu söyledi.

Özkan, dün Haber Türk'te katıldığı programda, Bahçeli'nin "Boğazda viskisini yudumlayıp, oyunu HDP'ye veren şerefsizler" çıkışının "doğru bir tabir olduğunu" söyleyerek, şöyle konuştu: "Bu ülkenin garibanı, yetimi, dulu, fakiri, fukarası evine götürecek ekmek bulamazken birileri Boğaz'da viskisini yudumlayıp bu ülkede terörden teröristten beslenen "o tabirle" hitap edilen insan orada oturduğu sürece bu doğru bir cümledir."

Metin Özkan, böylesine bir liste olmasının "fişleme olmadığını", ancak MHP'nin "her türlü yanlışı not ettiğini" de söyleyerek, şöyle konuştu: "Biz MHP olarak kimseyi fişlemeyiz. Ama MHP yapılan her türlü yanlışı not eder. O Boğaz'da oturan birileri de bunların içinde o 63'lüklerin (Akil İnsanlar heyeti) çoğu da dahil, ülke çözüme mutluluğa gidiyor, refaha gidiyor diye insanlara propaganda yapıp bugün o şehit olan insanların kanını elinde dolaştırırken biz o insanların çetelesini tutuyoruz."

BAHÇELİ, 'VİSKİSİNİ YUDUMLAYIP HDP'YE OY VEREN ŞEREFSİZLER'
"Şerefsizler" tartışması, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin dün partisinin genişletilmiş İl İstişare Toplantılarında yaptığı konuşma ile başladı. Bahçeli, toplantının kapalı bölümünde yaptığı konuşmada, HDP'ye oy veren ve bu partinin "geleneksel seçmeni olmayan" kişilere yüklendi.
Bahçeli, "İzmir’de Marmaris’te yazlıklarında yatıp AKP’nin olmasın diye oyunu MHP’ye vermeyen, ama HDP’yi Meclis’e taşıyan zavallılar, Türkiye’nin kaymağını yiyenler, Boğaz’da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP’ye veren şerefsizler… Şimdi, HDP ile koalisyonu kurun” ifadesini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Avukatlar, HDP'ye oy verenlere 'şerefsiz' diyen Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu

Demirtaş'tan Bahçeli'ye yanıt: 'Hırsızdan hesap sorarız' deyip hırsızın sarayında sefa sürenler mi şerefli?

HDP'ye oy verenler Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulunacak

Son Düzenlenme Tarihi: 04 Ağustos 2015 12:51
www.evrensel.net