13 Kasım 2014 19:05

Tarım işçilerine araştırma komisyonu

HDP grubunun önerisiyle Mecliste mevsimlik tarım işçilerininsorunlarının araştırılması ve çözüm yolları için araştırma komisyonu kuruldu

Paylaş

HDP grubunun bugüne değin 13 ayrı araştırma önergesi vererek defelarca meclis gündeme taşıdığı, milyonlarca mevsimlik tarım işçisinin ve ailelerinin ölümlü trafik kazaları ve çalışma koşulları başta olmak üzere yaşadığı sorunların araştırılması ve çözüm yollarının geliştirilmesi amacıyla Meclis’te araştırma komisyonu kuruldu.

HDP grubu, Isparta’da yaşanan ve 16’sı kadın, 17 mevsimlik işçinin hayatını kaybettiği trafik kazasının ardından mevsimlik işçilerle ilgili araştırma önergesini geçtiğimiz hafta bir kez daha genel kurul gündemine taşıdı. Araştırma önergesini 6 Kasım’da genel kurul gündemine grup önerisi olarak sunan HDP grubu, iktidar partisine ve diğer muhalefet partilerine bu toplumsal sorunun araştırılması ve çözüm yollarının belirlenmesi konusunda duyarlılık çağrısı yapmıştı. HDP’nin çağrısı üzerine AKP, CHP ve MHP grubunda da komisyon kurulması konusunda destek mesajı geldi.  (ANKARA)

 

ÖNCEKİ HABER

Eğitimde yeni kriter din hanesi mi?

SONRAKİ HABER

"Çocuklarımın yüzüne bakabilmek istiyorum"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa