01 Kasım 2014 13:22

Selo Başkan

Bir Kürt genci olarak çok araştıran, okuyan ve bilgi sahibi biriydi. Kürtçe’yi kendi çabalarıyla akademi diliyle beraber okuma gayreti içinde oldu hep ve başardı da. Onun Kürtçe’deki bilgiliği biz Kürt gençlerini de etkilemişti. Ve ondan bize Kürtçe öğretmesini istiyorduk her defasında

Paylaş

Serdal ELİK
Mersin

Benim Emek Partisi’ne katıldığımın birkaç hafta sonrasında Selahaddin de bizimle beraber mücadeleye katılmak için emeğin safında yer aldı. Onunla çok yakın bir ikili olduk kısa sürede. Yapımız onunla hemen hemen birdi. Onun o kararlı duruşu, mücadeleye olan bağlılığı, yoldaşlık kavramı, parti mücadelesini kavrayış tarzı hep bir başkaydı. Onunla beraber yürüttüğümüz mücadelede hiçbir şekilde kararlı duruşu ve haklı mücadelesinden geri adım atmayacağını bize gösteriyordu.

Benim onunla dostluğum hep bir başkaydı. Oynadığımız futbol maçları gelir hep aklıma. Onu hep çok gol attığı için forvet oynatırdık. Beraber hep partide ve dışarıda buluşur gündemi tartışırdık. O bana hep bu düzen bir gün yıkılacak derdi. İleri görüşlülüğü beni en etkileyen özelliğiydi. Bu yüzden ona her defasında sırf gündemi konuşmak, ondan bir şeyler kapmak için buluşalım diye ısrar ederdim.

Bir Kürt genci olarak çok araştıran, okuyan ve bilgi sahibi biriydi. Kürtçe’yi kendi çabalarıyla akademi diliyle beraber okuma gayreti içinde oldu hep ve başardı da. Onun Kürtçe’deki bilgiliği biz Kürt gençlerini de etkilemişti. Ve ondan bize Kürtçe öğretmesini istiyorduk her defasında. O da bizim bu isteğimizi hiç geri çevirmedi. Özlü Kürtçe sözleri hala kulağımda.

HOŞÇA KAL...

Beraberken sabaha kadar sohbetler eder gündem tartışması yapardık. Biz yoldaşlarıyla arası her zaman iyi olmuştu ve bence bize iyi bir örnekti Selahaddin. Yoldaşlarına olan bağlılığı ve sevgisi bize çok şey öğretti. Her zaman yanlış olanı eleştirir, doğru tespitler yapar ve çözüm önerirdi. Onunla beraber omuz omuza mücadele etmek bir onurdu benim için. Çok sağlam bir karaktere sahipti. Yerinde güler yerinde kızardı. Şakalaşmalarımız bile diğer insanlara göre çok farklıydı, şakalaşırken bile bir şeyler öğretirdi bana. İnsanları asla kırmazdı benim yoldaşım. Emekçilere, mazlum halklara yapılan işkenceye, kötü koşullara, haksızlıklara hiçbir zaman susmadı ve özgürlük saflarına da bu sessiz kalmayan duruşu ile gitti. Belki onun gibi binlerce Adın’lar yetişecektir ama Selahaddin’i hiçbir zaman unutmayacağız. Son gün gideceğin zaman benle konuşman hala aklımda keko. Her zaman mücadelemizde ve haklı kavgamızda yaşatacağız seni. Seni unutmayacağız, unutursak bil ki artık bizim de bu dünyadaki ömür hayatımız son bulmuş ve mücadelemiz yoldaşlarımıza emanet kalmıştır. Tıpkı senin o haklı mücadelenin bize emanet kalışı gibi. Canım kardeşim, yoldaşım, dostum, seni hep o devrimci duruşunla ve gülüşünle anacağız. Hoşçakal…

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Anne, Hükümete güvenmeli miyim?

SONRAKİ HABER

EMEP heyeti Elazığ'da incelemede bulundu: Hamaset söylemi can kaybının önüne geçemez

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa