19 Eylül 2014 21:04

Kurucu ve ortakları: Bank Asya'ya her türlü desteği vereceğiz

Bank Asya kurucuları ve ortakları, bankaya destek olmaya devam edeceklerini açıkladı. Açıklamada, "Teşebbüs hürriyeti aleyhine yapılan hukuksuz müdahaleler eninde sonunda gerekli karşılığı bulacaktır. Hukuk devletine olan güvenimiz ve adaletin tecelli edeceğine dair inancımız tamdır" denildi.

Kurucu ve ortakları: Bank Asya\'ya her türlü desteği vereceğiz
Paylaş

Bank Asya kurucuları ve ortakları, bankaya destek olmaya devam edeceklerini açıkladı. Açıklamada, "Teşebbüs hürriyeti aleyhine yapılan hukuksuz müdahaleler eninde sonunda gerekli karşılığı bulacaktır. Hukuk devletine olan güvenimiz ve adaletin tecelli edeceğine dair inancımız tamdır" denildi. Kurucu ve ortaklar, "Kadirşinas halkımızın asla küçümsenemeyecek bu alicenap tavrına yakışır şekilde, bizlerin de sermaye artırımı dâhil olmak üzere, Bankamıza her türlü desteği vereceğinden kimsenin şüphesi olmamalıdır" ifadesini kullandı.

Konuyla ilgili olarak avukat Enes Güngören tarafından bir grup Bank Asya kurucuları ve ortakları adına yapılan kamuoyu duyurusu şöyle:

"Kurucuları ve ortakları olmakla her zaman iftihar ettiğimiz Asya Katılım Bankası AŞ, Ülkemizde faizsiz bankacılığın geliştirilmesi ideali ile kurulmuş, kısa sürede sektörün öncüsü haline gelmiştir.

2013 sonu itibariyle 281 şube ve 5.100 çalışanı ile en büyük katılım bankası olarak ekonomiye 30 milyar TL kaynak sağlayan Bankamız, kuruluşundan itibaren faaliyet alanı gereği hiçbir siyasi oluşumun yanında veya karşısında yer almamasına rağmen, 2013 Aralık ayında yaşanan siyasi gelişmeler akabinde haksız ve hukuka aykırı şekilde hedef alınmış; Bankamız aleyhinde sistematik bir itibarsızlaştırma kampanyası başlatılmıştır.

Söz konusu kampanya neticesinde hukuk çerçevesinde hakkını aramaktan başka bir teşebbüsü olmayan Bankamızca gerçekleştirilen yüzlerce suç duyurusu ve onlarca tekzip girişimine rağmen, Bankamız hakkında yapılan itibar zedeleyici, gerçeğe ve akla aykırı yayınlar ve beyanlar insafsızca ve fütursuzca sürdürülmektedir.

Bankacılık mevzuatı hükümleri çerçevesinde, sektörün itibarını korumakla görevlendirilen kamu kurumları bu gelişmeler karşısında sessizliklerini koruyarak, açıkça suç teşkil eden bu iktisadi linç kampanyasını yürüten kişi ve kurumları bir nevi cesaretlendirmiştir.

Kanuna aykırı şekilde gerçekleştirilen tüm bu kampanyanın amacının mudilerimizi tedirgin ederek, Bankamızın değer kaybı yaşamasını sağlamak olduğu açıktır. Ancak, hedeflenen amaç gerçekleşmemiş; sağduyulu halkımız bu tezvirata itibar etmemiştir. Halkımızın bu teveccühü sayesinde Bankamız, faaliyetlerinde hiçbir aksamaya mahal vermeden müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermeye devam etmiştir.

Yaşananlar göstermiştir ki; yapılan her türlü karalama ve hukuksuz ithama rağmen, Bankamıza teveccühünü göstermekten çekinmeyen kıymetli müşterilerimiz, Bankamızın sahip olduğu en değerli varlığıdır.

Kadirşinas halkımızın asla küçümsenemeyecek bu alicenap tavrına yakışır şekilde, bizlerin de sermaye artırımı dâhil olmak üzere, Bankamıza her türlü desteği vereceğinden kimsenin şüphesi olmamalıdır.

Teşebbüs hürriyeti aleyhine yapılan hukuksuz müdahaleler eninde sonunda gerekli karşılığı bulacaktır. Hukuk devletine olan güvenimiz ve adaletin tecelli edeceğine dair inancımız tamdır." (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Antalya\'da CHP olağanüstü kongreye gidiyor

SONRAKİ HABER

Mahalleli sık sık kaza yaşanan yolu trafiğe kapattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...