06 Ağustos 2014 19:41

380 İZSU işçisi işsiz kalabilir

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde devam eden ihalelerden dolayı 380 İZSU sayaç okuma işçisi işsiz kalmak veya güvencesiz çalışmakla karşı karşıya.

Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde devam eden ihalelerden dolayı 380 İZSU sayaç okuma işçisi işsiz kalmak veya güvencesiz çalışmakla karşı karşıya.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan binlerce belediye çalışanını ilgilendiren ihale süreçlerinden dolayı belediye işçileri taşeron şirketlerin kıskacı altında. 3 aylık süreyi kapsayan ve çok sayıda taşeron firmanın yoğun ilgi gösterdiği ihalelerden, İZSU’nun sayaç okuma açma kesme hizmetlerinde çalışan 380 kişilik hizmet alım ihalesinde en düşük teklif Günsu İnsan Kaynakları adlı taşeron firmadan geldi.

Alınan bilgilere göre 30 ilçe ve bağlı mahallelerde, 380 personel ile yürütülecek sayaç okuma ve açma-kesme işinin yapılmasını içeren ihalede Belediye şirketi İZENERJİ A.Ş.’nin 2 milyon 730 bin 688 TL teklif sunarken, Günsu İnsan Kaynakları adlı firma 2 milyon 640 bin 582 TL ile en düşük teklifi verdi.

YA İŞSİZLİK YA GÜVENCESİZLİK!

Büyükşehir ihale komisyonu yapacağı değerlendirmenin ardından kesin kararını önümüzdeki günlerde kamuoyuna duyuracak. İhale taşeron firmaya verilmesi durumda, halen İZENERJİ A.Ş. çatısı altında çalışan 380 belediye işçisi üç aylık süreçte taşeron şirkette çalışarak iş güvencelerini kaybetme ya da işsiz kalma gibi durumla karşı karşıya kalacak. (İzmir/EVRENSEL)
 

 

ÖNCEKİ HABER

IŞİD’in vahşetinden kaçarken, kızını kaybetti

SONRAKİ HABER

Çanakkale Kent Konseyinden Kaz Dağları için sosyal medyada kampanya çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa