08 Nisan 2014 11:28

TBB Başkanı Feyzioğlu, Youtube için AYM'ye başvurdu

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu Youtube'a erişimin engellenmesinin kaldırılması için Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruda bulundu.

TBB Başkanı Feyzioğlu, Youtube için AYM\'ye başvurdu
Paylaş

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu Youtube'a erişimin engellenmesinin kaldırılması için Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruda bulundu.

Hürriyet'in haberine göre Anayasa Mahkemesi'nin aldığı "Twitter'a erişimin toptan yasaklanması, ifade ve iletişim özgürlüğüne aykıdır" kararının ardından, benzer süreç Youtube için de başladı. 

Twitter yasağının kalkması için Anayasa Mahkemesi'ne başvuran CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, bu kez de Youtube için Yüce Mahkeme'ye kişisel başvuruda bulundu. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da bugün Anayasa Mahkemesi'ne aynı yönde başvuruda bulundu.

TBB'den yapılan açıklama, Feyzioğlu'nun başvuru dilekçesinde, "Youtube.com sitesine erişimin engellenmesinin kaldırılmasına ilişkin etkili iç hukuk yolu bulunmadığı" belirtti.
Feyzioğlu, başvurusu Anayasa'nın temel hak ve özgürlüklerinin korunmasını içeren 13. maddesi, haberleşme özgürlüğünü güvenceye alan 22. maddesi ve ifade özgürlüğünü düzenleyen 26. maddesine dayanarak yaptı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Süleyman Aslan, Ziraat Bankası yönetimine alındı

SONRAKİ HABER

Fenerbahçe hükmen galip

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...