29 Mart 2014 15:25

Casusluk soruşturması: Önder Aytaç'ın ifadesi alındı

Dışişleri Bakanlığı'nda yapılan ve Suriye'ye müdahalenin tartışıldığı toplantının ses kayıtlarından daha önce yaptığı televizyon programında haberi olduğu iddia edilen Eski Polis Akademisi öğretim üyelerinden ve Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen Önder Aytaç'ın ifadesi alındı

Paylaş

Dışişleri Bakanlığı'nda yapılan ve Suriye'ye müdahalenin tartışıldığı toplantının ses kayıtlarından daha önce yaptığı televizyon programında haberi olduğu iddia edilen eski Polis Akademisi öğretim üyesi ve bir dönem Taraf gazetesinde köşe yazarlığı yapan Önder Aytaç, Ankara'da gözaltına alındı. Önder Aytaç ifade vermesinin ardından serbest bırakıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları daha önce Twitter hesaplarından "suç teşkil eden dinlemeleri yayınladıkları" iddiasıyla Önder Aytaç ve Emre Uslu hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Avukatlar şimdi de soruşturmayı yürüyen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. Erdoğan'ın avukatları Uslu ve Aytaç'ın kaçabileceğini söyleyerek, gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Aytaç, Samanyolu TV'de 26 Mart'ta yayınlanan Yakın Gelecek programında Türkiye'nin Suriye'ye askeri bir operasyon yapmaya hazırlandığını belirtmişti. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Berkin yürüyüşüne para cezası verildi

SONRAKİ HABER

Gemlik Belediyesinin 101 milyonluk borç listesi kent merkezine asıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa