Göstermelik akaryakıt indirimi

Göstermelik akaryakıt indirimi

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bazı akaryakıt şirketlerinin yapmış olduğu indirimlerin göstermelik olduğunu belirterek, “Bu indirimlerle taşımacı esnafının yaşamış olduğu mağduriyetleri çözüme ulaşmaz. Akaryakıt dağıtım şirketlerinin yapmış olduğu göstermelik indirimler

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bazı akaryakıt şirketlerinin yapmış olduğu indirimlerin göstermelik olduğunu belirterek, “Bu indirimlerle taşımacı esnafının yaşamış olduğu mağduriyetleri çözüme ulaşmaz. Akaryakıt dağıtım şirketlerinin yapmış olduğu göstermelik indirimler yeterli değil. EPDK’nin herhangi bir fiyat uygulaması yapmadan yapılan indirim, taşımacı esnafımıza fayda getirmedi” dedi.
Akaryakıt fiyatlarındaki son gelişmelerle ilgili açıklama yapan Bendevi Palandöken, “Her şeyin en pahalısı esnafa uygulanıyor. İndirimlerden bir yarar görmüyoruz. Yüksek fiyatlı akaryakıttan bıkan şoför esnafına mutlaka ucuz akaryakıt imkanı sağlanmalıdır. Çünkü her zaman sonrası en çok şoför esnafı mağdur olmaktadır. Akaryakıta gelen zam her sektörü etkilediği gibi şoför esnafını daha çok etkilemektedir. Bu da esnafımızın mağdur olmasına sebep veriyor” diye konuştu. (Ankara/CİHAN)

www.evrensel.net