‘Leyla ile Mecnun’u yedirmeyiz!’

‘Leyla ile Mecnun’u yedirmeyiz!’

GEZİ eylemlerine destek verdiği için TRT yönetimi tarafından gözden çıkarıldığı iddia edilen ve Ali Atay, Serkan Keskin ve Cengiz Bozkurt’un başrollerini üstlendiği TRT’nin popüler dizisi Leyla ile Mecnun dizisinin hayranları Twitter üzerinden kampanya başlattı.Radikal’in haberine göre, “Leyla ile Mecnun&rsquo

Radikal’in haberine göre, “Leyla ile Mecnun’a Cevap Ver TRT” hashtag’inin kısa süre içerisinde gündeme yerleştiği Twitter’da, hayranları dizinin geleceği ile ilgili bir açıklama beklediklerini dile getiren paylaşımlarda bulunuyor.

ÇEKİMLERİNE BAŞLANACAKTI

Geçtiğimiz günlerde basında yer alan iddialara göre, çekimlerine 15 Ağustos’ta başlanacağı belirtilen Leyla ile Mecnun’un akıbeti hakkında TRT yönetimi henüz bir açıklama yapma yoluna gitmedi. Hatta Genel Yönetmen Onur Ünlü’nün geçtiğimiz günlerde dizi ekibiyle bir toplantı yaptığı ve “Dizinin kalktığı dedikoduları kulaktan kulağa dolaşıyor. Devam edip etmeyeceğimiz konusunda TRT’den bana herhangi bir bilgi verilmiş değil. Dizinin akıbeti konusunda belirsizlik sürüyor. Kanalın son kararını bekliyoruz. Şimdilik tek söyleyebileceğim bu” dediği ifade edilmişti. Tekrar bölümlerinin de bir süredir yayınlanmadığı bilinen Leyla ile Mecnun’un Gezi olaylarının ardından gözden çıkarıldığı ve yayından kaldırılma kararı alındığı iddia ediliyor. Halihazırda dizinin oyuncularının protestolara destek verdiği ve bu doğrultuda gaz maskeli görüntülerinin de objektiflere yansıdığı biliniyordu. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net