03 Haziran 2013 10:42

Nazım Hikmet oyunu sürüyor

NAZIM Hikmet’in, Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını, eşi Piraye Hanım’a olan tutkusunu anlatan yeni oyunuyla tiyatro severlerden yoğun ilgi gören Genco Erkal ve sahnede usta oyuncuya eşlik eden Tülay Günal, Haziran ayında da oyunlarını sürdürüyor. Sanatseverlerin, Erkal’ın, Eminönü’ndeki yeni sahnesine akın ettiği &ldq

Nazım Hikmet oyunu sürüyor

Paylaş

NAZIM Hikmet’in, Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını, eşi Piraye Hanım’a olan tutkusunu anlatan yeni oyunuyla tiyatro severlerden yoğun ilgi gören Genco Erkal ve sahnede usta oyuncuya eşlik eden Tülay Günal, Haziran ayında da oyunlarını sürdürüyor. Sanatseverlerin, Erkal’ın, Eminönü’ndeki yeni sahnesine akın ettiği “Yaşamaya Dair–Bursa Cezaevi’nden Mektuplar”, 6-7-8-9 Haziran 2013 tarihlerinde saat 21.00’de, Ali Paşa Hanı’nda sahnelenecek.
Genco Erkal’ın, Nazım Hikmet’in ölümünün 50. yıldönümü için uyarlayıp yönettiği “Yaşamaya Dair–Bursa Cezaevi’nden Mektuplar”da; Ozanın, Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını, eşi Piraye Hanım’a olan tutkusunu anlatılıyor.  Oyun, Hikmet’in sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak, destansı yaşamından izlenimlerle izleyiciyi o yıllara götürüyor.  
Piyano ve viyolonsel eşliğinde sahnelenen oyunda; Fazıl Say, Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Tarık Öcal, Edip Akbayram, Tolga Çebi, Nadir Göktürk, Timur Selçuk gibi bestecilerin Nazım şarkıları da seslendiriliyor. Oyunun giysi tasarımını Özlem Kaya, ışık tasarımını Yüksel Aymaz, koreografisini de Sernaz Demirel üstleniyor. Yiğit Atalay’ın piyanosuyla, Deniz Doğangül’ün de viyolonseliyle şarkılara eşlik ettiği oyunda; yakaladığı karelerle, o anları ölümsüzleştiren isim ise Burcu Yetiş. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Teymurova Samsunlularla buluştu

SONRAKİ HABER

Kerç Boğazı'nda 2 gemi alev aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa