31 Mayıs 2013 08:47

Erdoğan: Memnunum gündem oluyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, alkol düzenlemesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Memnunum gündem oluşuyor. Bir Başbakan gündem oluşturamıyorsa bu görevde de kalmasın” ifadelerini kullandı.Türkiye’nin Tütün Kontrolündeki Başarısı ve 2012 Küresel Yetişkin Tütün Araştırması Sonuçları Tan

Erdoğan: Memnunum gündem oluyor

Paylaş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, alkol düzenlemesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Memnunum gündem oluşuyor. Bir Başbakan gündem oluşturamıyorsa bu görevde de kalmasın” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Tütün Kontrolündeki Başarısı ve 2012 Küresel Yetişkin Tütün Araştırması Sonuçları Tanıtım Toplantısı Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Buradaki toplantıya Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve diğer yetkililer katıldı.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada tütün kullanımında geçmiş yıllara oranla azalma yaşandığını söyledi. Kapalı alanlarda sigara içilmemesi ile ilgili hayata geçirilen yasayı hatırlatan Erdoğan, “Birileri sigara yasağı yüzünden binlerce iş yerinin kapanacağını iddia etmişti. Kanunun iptali için mahkemeye götürülmüştü. Yüzde 82 vergi uygulaması yapıyoruz şu anda. 20 milyar gibi bir gelirimiz var. Buna rağmen yine para kazanıyorlar, işlerine devam ediyorlar. Bugün özellikle baktığımız zaman söz konusu endişelerin doğru olmadığını görüyoruz. Sigara içme yasağından sonra yeme içme sektöründeki iş yeri sayısı artmıştır.” diye konuştu.

‘BİZ ALKOLÜ MÜ YASAKLADIK?’

Yeni alkol düzenlemesi hakkında konuşan Erdoğan, şöyle konuştu: “Biz alkolü mü yasakladık? Hayır biz bir tercih yeni bir çerçeve ortaya koyduk. Okullara yüz metre mesafede açık veya kapalı alkol satışı olmayacak. Camilere yüz metre mesafede alkol satışı olmayacak. Bundan böyle alkol satışı 22.00 ile 06.00 arasında yapılamayacak. Kara yollarında benzin istasyonunda alkol satışı olmayacak. Aynı şekilde belli bir yaş altı olanlara alkol satışı yapılamayacak. Bir çerçeve çiziyoruz. Bir yasak filan kaldırma söz konusu değil. İfadelerimizden esinlenenler oluyor. Memnunum gündem oluşuyor. Bir Başbakan gündem oluşturamıyorsa bu görevde de kalmasın.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Gaz bombalarıyla yaralanan milletvekilleri hastanede

SONRAKİ HABER

Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili düzenleme hükümet gündeminde yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa