30 Mayıs 2020 14:51

CHP’li Gülizar Biçer Karaca: Santral projesini durdurmak yetmez, iptal edilmeli

Denizli Tavas’ta yapılması istenen Avdan Termik Santrali projesinin durdurulacağına ilişkin açıklama yapan CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, “Durdurmak yetmez, iptal edilmeli” dedi.

Fotoğraf: Gülizar Biçer Karaca

Denizli Tavas’ta yapılması planlanan Avdan Termik Santrali projesinin durdurulduğuna dair AKP Denizli Milletvekilleri ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından açıklama yapıldı. Projenin durdurulduğuna ilişkin açıklamanın henüz resmi bir açıklama niteliği taşımadığını, Çevre Bakanlığının verilerinde de bu konuda bir duyuru olmadığını hatırlatan CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, "Çevre ve ekoloji mücadelesinde durdurma işlemleri, muhalefetin tepkisini dindirme, projeyi sümen altı etme olarak tecrübe edilmiştir. Bu nedenle, resmi kurumlarca projenin iptal edildiği, 'ÇED Olumsuz' kararı verildiği duyurulmadıkça, resmi olarak açıklanmadıkça mücadelemiz sürecek" dedi. 

"MÜCADELE PROJE İPTAL EDİLENE DEK SÜRECEK"

Karaca, "Kimse, büyüyen doğa hakları mücadelesinin hızını kesmek için oyalayabileceklerini zannetmesin. Tavas'ta termik santral projesi iptal edilene dek biz ayaktayız, halk sağlığını hiçe sayan yanlış projelerin karşısındayız. Toplumun tüm duyarlı kesimleriyle birlikte termik konusu Denizli gündeminden tamamiyle çıkana, proje iptal edilene dek takipçisi olacağız, mücadele edeceğiz" diye konuştu. (Denizli/EVRENSEL)

Reklam