26 Mart 2020 17:05

BOSCH üretimi bir hafta durduracağını açıkladı

Bursa'da Renault’un üretimi cuma günü durduracağını açıklamasından sonra BOSCH fabrikası da üretime bir hafta ara vereceğini duyurdu. (Foto: Arşiv)

Fotoğraf: Bosch işçileri

Paylaş

Bursa’da üretim yapan otomotiv yan sanayi tekeli Bosch üretime bir hafta ara vereceğini duyurdu. Oyak Renault’un üretimi cuma günü durduracağını açıklamıştı. 

Bosch’ta örgütlü Türk Metal Sendikası Bursa 1 No’lu Şube Başkanı Ali Noyan imzasıyla işçilere atılan mesajda; “Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşanan sıkıntılardan dolayı Bosch Bu1, Bu2, Bu4 işyerlerimizde 30 Mart 2020 Pazartesi günü itibari ile bir haftalığına kapatma kararı alınmıştır. Bu karar doğrultusunda çalışan arkadaşlardan kullandırılan yıllık izinlerine karşılık bire bir idari izin (1 gün yıllık izin, 1 gün idari izin) uygulanacaktır. Gelişmeler ve süreç hakkında kararlar alındıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Tüm üyelerimize sağlıklı günler dileriz” denildi.

Bir haftalık fabrikanın kapatılmasına tepki gösteren işçiler, “Virüs her geçen gün daha da yayılıyor neden bir hafta kapatılıyor. Süre uzatılmalı. Bir haftaya virüsün etkisini yitireceklerini mi sanıyorlar. Ayrıca bu duruş sırasında neden senelik izinlerimizden kesiliyor?” dedi. (Bursa/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Ekoloji Birliği: Virüs salgını iktidarın Kanal ısrarını durduramadı

SONRAKİ HABER

Tutuklu siyasetçilerin aileleri: Bir an önce tahliyelerin başlaması gerek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...