21 Mart 2020 10:44
Son Güncellenme Tarihi: 21 Mart 2020 16:30

Bakanlıktan koronavirüsle ilgili ek genelge: Berber ve kuaförler kapanacak

İçişleri Bakanlığı koronavirüs tedbirleri kapsamında, berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulacağını açıkladı.

Ağrı Patnos halkı, halkçı bir belediyecilik anlayışı istiyor | Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine gönderdiği "Koronavirüs Tedbirleri" konulu ek genelgede, berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetlerinin bugün saat 18.00 itibarıyla geçici süreliğine durdurulacağını bildirdi.

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını engellemek ve vatandaşları korumak amacıyla daha önce bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulması için illere genelgeler gönderen İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda, alınan tedbirlere ilave olarak bir genelge daha gönderdi.

Genelgeyle, yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle, berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför gibi iş yerlerinin faaliyetleri bugün saat 18.00 itibarıyla geçici süreliğine durdurulacak.

Bakanlık, söz konusu bu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile iş birliği içinde ilgili kanun hükümleri çerçevesinde gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi. (Ankara/AA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Uzaktan eğitimle ilgili tüm hazırlıklarımızı yaptık

SONRAKİ HABER

DERİTEKS İzmir Örgütlenme Uzmanı Cihan İşçi: İşçiyi mağdur etmeden önlemler alınmalı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...