18 Mart 2020 05:38
Son Güncellenme Tarihi: 18 Mart 2020 14:49

Koronavirüs salgını: Bangladeş ve Moldova'da ilk ölüm

Moldova ve Bangladeş'te koronavirüs nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti. Kırgızistan'da ise ilk kez koronavirüs vakası tespit edildi.

(Temsili) Fotoğraf: AA

Paylaş

Moldova ve Bangladeş'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ilk ölümler gerçekleşti. Kırgızistan Sağlık Bakanı Kosmosbek Çolponbayev ise ülkede ilk kez yeni tip koronavirüs vakası tespit edildiğini duyurdu.

Moldova Sağlık, Çalışma ve Sosyal Koruma Bakanı Viorika Dumbravyanu, düzenlediği basın toplantısında, Kovid-19 teşhisi konulan 61 yaşında bir kadının yapılan müdahaleye rağmen kurtulamadığını bildirdi.

Dumbravyanu, kadının daha önce İtalya'ya seyahat ettiği bilgisini paylaşarak, ikamet ettiği köyün de karantinaya alındığını belirtti.

Bangladeş'te de koronavirüs nedeniyle ilk kez 1 kişi hayatını kaybetti. Epidemiyoloji Hastalık Kontrol ve Araştırma Enstitüsü (IEDRC) Müdürü Dr. Meerjady Sabrina Flora, basına yaptığı açıklamada, Kovid-19 teşhisi konulan 70 yaşındaki bir kadının yaşamını yitirdiğini söyledi.

Flora, kalp hastalığı, yüksek tansiyon, diyabet ve böbrek rahatsızlığı olan kadının, Kovid-19'u yurt dışından gelen temas ettiği birinden aldığını ifade etti.

Böylelikle söz konusu kişinin ölümüyle Bangladeş'te Kovid-19 kaynaklı ilk ölüm gerçekleşmiş oldu.

Kırgızistan Sağlık Bakanı Kosmosbek Çolponbayev ise başbakanlık binasında düzenlediği basın toplantısında, Umre'den 12 Mart'ta dönen ve evlerinde karantinada tutulan 3 kişinin koronavirüs test sonuçlarının pozitif çıktığını  açıkladı.

Yeni tip koronavirüs tespiti yapılan hastaların yaşadığı Celalabad bölgesine bağlı Suzak ilçesine giriş çıkışlar yasaklandı. (Bişkek/AA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Urfa'da sağanak ve dolu etkili oldu

SONRAKİ HABER

Dezenfektan, kolonya ve etil alkol ihracı kayda bağlandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...