21 Şubat 2020 16:34

Albayrak’ın Kanal İstanbul haberlerine getirilen erişim engeli haberine erişim engeli

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul güzergahından arazi aldığına yönelik haberlere getirilen erişim engelinin haberlerine de erişim engeli getirildi. 

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Erdoğan’ın damadı ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul güzergahında arazi aldığına yönelik haberlere getirilen erişim engeli haberine de erişim engeli getirildi. Erişim engeli getirilen onlarca internet sitesi arasında evrensel.net’in haberi de bulunuyor.   

ERİŞİM ENGELİ HABERİNE ERİŞİM ENGELİ

İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği 21 Şubat tarihli kararını Berat Albayrak’ın talebi üzerine aldı. Söz konusu karar ile Berat Albayrak’ın, Kanal İstanbul güzergahında yer alan yaklaşık 13 dönümlük araziyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın projeyi duyurduğu 2011 yılından bir yıl sonra satın aldığı yönündeki iddialara yer veren haberlere getirilen erişim engeli haberlerine erişim engeli getirildi. 

Karar gerekçesinde, “Talebe konu yayınlar incelendiğinde ise hakaret ve kişilik haklarını zedeleyici beyanlarda bulunulduğu, yayının içeriği sunuş şekilleri dikkate alındığında basın ve düşünceyi yayma hürriyeti olarak değerlendirilemeyeceği, hakaret içerikli ve kişilik haklarına saldırı mahiyetinde beyanların bulunduğunun açık olduğu, somut olayda yargıya intikal etmiş ve yargılaması devam eden davalarda sırf karşı tarafı toplum nezdinde küçük düşürmek ve bu şekilde yargılamayı etkilemeye çalışmak saiki ile hareket edildiği haber alma verme, yorum ve eleştiri ile ifadelerin, ifadeyi açıklama hürriyetleri kapsamında kalamayacağı anlaşılmakla itirazın kabulüne karar vermek gerekmiştir” denildi. 

EVRENSEL.NET DE LİSTEDE

Erişim engeli getirilen haberler listesinde evrensel.net’in haberi de bulunuyor. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

"İstismarın affı olmaz" diyen kadınlar Sincan’da çalmadık kapı bırakmıyor

SONRAKİ HABER

Bakandan koronavirüs açıklaması: İran'dan gelen ve şüphe bulunan yolcuları almıyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...