12 Şubat 2020 19:46
Son Güncellenme Tarihi: 12 Şubat 2020 20:54

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'un kardeşinin şirketi Atlasglobal'de iflas iddiası

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un kardeşi Ali Murat Ersoy'a ait olan Atlasglobal'ın uzun süredir maddi sıkıntılarla boğuştuğu ve iflasını açıklamaya hazırlandığı iddia edildi.

Atlasglobal logosu

Paylaş

Türkiye'de yaklaşık 20 yıldır faaliyet gösteren hava yolu şirketi Atlasglobal'in uzun süredir maddi sıkıntılarla boğuştuğu ve iflasını açıklamaya hazırlandığı iddia edildi.

AirportHaber'de yer alan haberde, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un kardeşi Ali Murat Ersoy'a ait olan hava yolu şirketi Atlasglobal'de personel ile toplantı yapıldığı ve yarından itibaren işe gelmemelerinin tebliğ edildiği iddiası yer aldı. Atlasglobal iflas ederse, İstanbul Havalimanı'nın açılmasından sonra Türkiye sivil havacılık sektöründe ilk iflas eden havayolu şirketi olacak. Ayrıca şirketin tüm uçuş operasyonlarını durdurduğu belirtildi.

AirportHaber'de ayrıca Atlasglobal firmasının 2016 yılından itibaren başlayan ekonomik dalgalanma ve İstanbul Havalimanı’ndaki artan maliyetler nedeniyle 26 Kasım 2019 tarihinde uçuşlarını durdurduğu bilgisi yer aldı. Havayolu şirketinin 21 Aralık 2019'da uçuşlara yeniden başladığı ancak maddi sıkıntıları aşamaması sebebiyle iflas kararı aldığı belirtildi.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

KESK: Bu savaşın emekçilere hiçbir yararı yok

SONRAKİ HABER

Rusya'dan İdlib yanıtı: Suriye ordusuna karşı harekat en kötü senaryo olur

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...