04 Şubat 2020 16:21

Mahkeme sistematik taciz ve ölüm tehditlerini görmezden geldi: Fail tutuklanmadı

Melike Canlı'yı 6 yıl boyunca tehdit eden ve tacize maruz bırakan Tuncay Kaltar hakkında toplam 2 yıl 10 ay hapis cezası verildi.

Melike Canlı | Fotoğraf: MA

Paylaş

Melike Canlı'yı 6 yıl boyunca tehdit ve tacize maruz bırakan Tuncay Kaltar hakkında toplam 2 yıl 10 ay hapis cezası verildi.

Melike Canlı'nın 4 ay sevgili olduktan sonra tehdit ve tacizlerine maruz kaldığı gerekçesiyle 10 defa polise şikayet ettiği ve 10 defa da hakkında suç duyurusunda bulunduğu Tuncay Kaltar'ın yargılandığı davanın 3’üncü duruşması görüldü. Diyarbakır 12’nci Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada sanık Tuncay Kaltar hazır bulundu. Rosa Kadın Derneği üyeleri, Baro Kadın Hakları Merkezi avukatları, Melike ve yakınları da duruşmaya katıldı. Mahkeme, "özel yaşam" gerekçesiyle duruşmayı izlemek isteyenlere "kısıtlılık" kararı getirdi.

TANIKLARIN DİNLENİLMESİ TALEBİNE RET

Duruşmada söz alan Canlı’nın avukatlarında Elif Tirenç İpek Ulaş, tanıkların dinlenmesini talep etti. Ancak, talep açık delil olduğu gerekçesiyle reddedildi. Canlı’nın avukatlarından Semra Balyan de Canlı’nın 6 yıldır sistematik bir şekilde tehdit edildiğini ve cinsel taciz içerikli mesajlar aldığını belirterek, sanık Kaltar’ın tutuklanmasını ve üst hadden cezalandırılmasını talep etti.

Sanık Tuncay Kaltar ise suçlamaları reddederek, hakkında çıkan haberlerle kendisinin teşhir edildiğini savundu.

"6 YILDIR ÖLÜMLE TEHDİT EDİYOR"

Ardından konuşan Canlı, Kaltar’ın 6 yıldır hem kendisini hem ailesini hem de nişanlısını tehdit ettiğini söyledi. Canlı, şunları dile getirdi:

"6 yıldır bu adam tarafından ölümle tehdit ediliyorum. Ailem ölümle tehdit ediliyor. Sürekli farklı numaralardan bana ve yakınlarıma ulaşıyor. Abimin adına sahte hesaplar açarak, tüm aileme benimle ilgili mesajlar gönderdi. Fotoğraflarımı sosyal medya hesaplarından paylaşarak, özel hayatımı hiçe saydı. Tutuklanmasını ve cezalandırılmasını istiyorum. Ne benim ne de ailemin can güvenliği yok"

Daha sonra kararını açıklayana mahkeme heyeti, Kaltar hakkında "tehdit"ten 8 ay, "cinsel taciz"den 1 yıl 6 ay, "kişinin yakınlarıyla sükununu bozmak" suçundan 8 ay olmak üzere toplam 2 yıl 10 ay hapis cezası verdi. Mahkeme, kararında "iyi hal indirimi" uygulamadı.

Mahkeme, Kaltar’ın tutuklanma talebini ise reddetti. (Diyarbakır/MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yeni e’den Enver Gökçe sürprizi

SONRAKİ HABER

Oyuncu Ahmet Kural trafik kazası yaptı, ehliyetine el konuldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...