25 Ocak 2020 14:52

Depremde hasar gören Adıyaman Cezaevindeki mahpuslar naklediliyor

Elazığ depreminde hasar gören Adıyaman Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki 814 mahpus Antep, Urfa ve Maraş'taki cezaevlerine naklediliyor.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Adalet Bakanlığı, Elazığ'da meydana depremde hasar gören Adıyaman Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki 814 mahpusun Antep, Urfa ve Maraş'taki cezaevlerine nakledilmeye başlandığını açıkladı. Cezaevi önüne nakil için çok sayıda otobüs getirildi. Bu sırada mahpusların yakanıları da cezaevi önüne geldi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Elazığ'da meydana gelen Sivrice merkezli depremden sonra bölgede adliye ve ceza infaz kurumlarında inceleme yapıldığı belirtildi. Devamında şu ifadelere yer verildi:

"İncelenen bina ve kurumlarımızda küçük çaplı hasarlar görülmüş, herhangi bir can kaybı ya da yaralanmanın bulunmadığı tespit edilmiştir. Adıyaman Kapalı Ceza İnfaz kurumunda bazı bölmelerde kısmi çatlaklar oluştuğu için 814 hükümlü ve tutuklu tedbiren Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’taki cezaevlerine nakledilmeye başlanmıştır."

Karar üzerine nakil hazırlığı başlayan cezaevi önüne çok sayıda otobüs getirildi. Mahpusların yakınları da cezaevi önünde, bilgi almak için bekliyor.

Nakillerin akşam saatine kadar tamamlanmasının planlandığı öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Elazığ depremine dair sosyal medya paylaşımlarına soruşturma

SONRAKİ HABER

Cumartesi Anneleri, 774. hafta buluşmasında Ayşenur Şimşek için adalet istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...