25 Ocak 2020 14:34

Elazığ depremine dair sosyal medya paylaşımlarına soruşturma

Elazığ depremine ilişkin sosyal medya paylaşımlarına yönelik soruşturma başlattı. Süleyman Soylu, "Türkiye'nin deprem konusundaki yeterliliğini tartışmaya açmak insanlık dışı bir yaklaşımdır" demişti.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Elazığ depremine ilişkin sosyal medya paylaşımlarına yönelik soruşturma başlattı.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, depreminin ardından Twitter hesabından "Bölgedeki vatandaşlarımızın olumsuz şartlardan korunması için ihtiyaç duyulan malzemeleri bölgeye sevk ediyoruz. Kızılay destekleriniz için Deprem yazın 2868’e sms yollayın 10₺ katkıda bulunun. Dilediğiniz kadar gönderebilirsiniz. Gün dayanışma günü" mesajını paylaşarak bağış çağrısı yapmıştı.

Kınık'ın bu paylaşımı üzerine yurttaşlar, sosyal medyadan "Deprem vergilerimiz nerede" diye sormuştu.

Gece 1.30 sularında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile birlikte kriz merkezinde açıklama yapan Süleyman Soylu da "Türkiye'nin deprem konusundaki yeterliliğini tartışmaya açmak elbette belki bu saatte yapılabilecek insanlık dışı bir yaklaşımdır" demişti.

Yaşananlar ve Süleyman Soylu'nun açıklaması üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Elazığ depremine ilişkin sosyal medya paylaşımlarına yönelik soruşturma başlattı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Elazığ ve İstanbul'da Evrensel'e destek: Evrensel’in suç ortağıyız

SONRAKİ HABER

Saruhan Oluç: İktidar 2023’e kadar bu koltukta oturamayacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...