24 Ocak 2020 19:40

Gazetecilerin basın kartlarının iptaline Twitter'da #gazeteciyim tepkisi

BirGün ve Evrensel gazetesi çalışanlarının basın kartlarının iptal edilmesi FOX Ana Haber'de gündeme geldi. Twitter'da açılan #gazeteciyim etiketine çok sayıda tepki mesajı geldi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

BirGün ve Evrensel gazetesi çalışanlarının basın kartının iptal edilmesine FOX Ana Haber'in sunucusu Fatih Portakal da tepki gösterdi. Portakal, "Gazetecilik yapmamız engellenemez" derken, Twitter'da #gazeteciyim etiketi açıldı.

Fatih Portakal canlı yayında, "24 Ocak Türkiye için önemli bir tarihtir. Ne gariptir ki, yine bir 24 Ocak günü ellerinde yetki görenler, kendilerinde yetkiyi bulanlar, hangi hakla hukukla o da bilinmez bir şekilde, bazı gazetecilerin basın kartlarını iptal etme yetkisini kendilerinde görebiliyorlar. İstediğiniz kadar basın kartlarını iptal edebilirsiniz, yırtabilirsiniz de yok sayabilirsiniz de kartları... Ama sadece kartları yok sayarsınız" dedi.

"HANGİ HAK VE HUKUKLA?"

Portakal, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımlarda da şu ifadeleri kullandı:

"BirGün ve Evrensel gazetesinde çalışan bazı gazetecilerin basın kartları @tcbestepe iletişim dairesi tarafından iptal edildi. Hangi hak ve hukukla? Sürekli basın kartı sahibi olarak kararı alanları protesto ediyor, kartımı da kullanmamak üzere kendim iptal ediyorum. Kimse veya bir kurul bir gazetecinin gazeteci olup olmadığına karar veremez. Tıpkı kendi kartımı iptal ettiğim gibi. Kart bir şey ifade etmiyor. Ben gazetecilik yapmaya devam edeceğim kart olmasa da olur"

#GAZETECİYİM DİYEREK TEPKİLERİNİ DİLE GETİRDİLER

Gazetecilerin basın kartlarının iptal edilmesine yönelik tepkiler, Twitter'da #gazeteciyim etiketi üzerinden geldi.

(MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ford işçileri: Grev komitelerini kurmalıyız

SONRAKİ HABER

Manisa'da işçi servisi kaza yaptı, araçtaki 10 işçi yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...