13 Ocak 2020 11:32

Edremit’te Eğitim Sen’in yönetim kurulunun tamamı kadın oldu

Eğitim Sen Edremit temsilciliği, 11. Olağan Genel Kurulunda beş kişiden oluşan yönetiminin tamamını kadınlardan oluşturdu.

FotoğraF: Evrensel

Paylaş

Balıkesir’de, Eğitim Sen Edremit Temsilciliği, 12 Ocak 2020 tarihinde Edremit öğretmenevinde 11. Olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongre 10 Ekim Ankara Gar Katliamında yaşamını yitirenler için saygı duruşuyla başladı

Yönetim adına Ali Tükengün ve Kemal Yadırgı birer konuşma yaptı. Kemal Yadırgı konuşmasında kapitalist emperyalist sistemin yaşadığı krizin yükünü işçi ve emekçilere yıkmak istediğini ancak dünyada ve ülkemizde ortaya çıkan işçi ve halk hareketlerinin emekçilerin krizin yükünü sırtlanmak istemediklerini gösterdiğini vurguladı. 

Eğitim Sen tarihinde ilk kez beş kişilik yönetim kurulu tamamen kadınlardan oluştu. Geçen kongre sürecinde yönetimde yer alamayan kadınlar bu kez aday olduklarını ilan etti. Kadınların bu çıkışı karşısında başka bir liste çıkamadı. Tek listeyle girilen seçimin yeni yönetim kurulu Fikriye Yadırgı, Ayşe Çetin, Pervin Tüysüz, Devrim İnanç Ayata ve Sibel Aybar’dan oluştu. (Balıkesir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ulaştırma Bakanı Turhan da boğazdan geçen gemi sayısının azaldığını kabul etti

SONRAKİ HABER

Roboski Katliamı’nda birçok yakınını kaybeden Veli Encü’ye ceza istemi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa