29 Aralık 2019 15:43

Meteorolojiden kar, yağmur ve fırtına uyarısı: İstanbul için "turuncu" uyarı verildi

Meteorolojiden yapılan açıklamada Antalya, Adana ve Mersin'de kuvvetli yağış; İstanbul'da da kuvvetli fırtına beklendiği duyuruldu.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Antalya, Adana ve Mersin'de kuvvetli yağış ve olumsuz hava şartlarının etkili olması bekleniyor. İstanbul için de turuncu kodlu uyarı veren Meteoroloji, rüzgar şiddetinin saatte 100 kilometreye kadar çıkabileceğini duyurarak, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

İSTANBUL İÇİN "TURUNCU" UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul için ‘turuncu' uyarı verildi. Yapılan uyarıda, “Kuzey ve Kuzeydoğu yönünden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (saatte 70-100 kilometre) esmesi bekleniyor. Meydana gelmesi muhtemel ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi.

Şiddetli fırtınanın bugün gece saatlerinden itibaren başlayacağı ve 31 Aralık sabah saat 09.00'da sona ereceğinin bilgisi paylaşıldı.

ADANA, MERSİN VE ANTALYA'DA KUVVETLİ YAĞIŞ

Meteoroloji'den aktarılan son bilgilere göre; Adana, Mersin ve Antalya'da kuvvetli yağış bekleniyor. Oluşabilecek sel ve su baskını, yıldırım, yağış anında ulaşımda aksama gibi hadiselere karşı tedbirli olunması gerektiği bildirildi.

KONYA VE KARAMAN'DA KAR

Gece saatlerinden sonra Konya ve Karaman'ın güneyinde yoğun kar yağışı bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Libya, Erdoğan’ın siyasi yaşamındaki en büyük kumar olabilir'

SONRAKİ HABER

Sağlık Bakanı'ndan koronavirüs açıklaması: Şu ana kadar sadece 1 hastada şüphe bulduk

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...