25 Aralık 2019 13:54
Son Güncellenme Tarihi: 25 Aralık 2019 14:26

Ankara Üniversitesinde #LasTesis engellendi, 8 öğrenci gözaltına alındı

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde "Las Tesis" dansı yapmak isteyen kadınları polis engelledi. 5 kadın, 3 erkek öğrenci gözaltına alındı.

Polisin müdahalesine ilişkin videodan ekran görüntüsü.

Paylaş

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde "Las Tesis" dansı yapmak isteyen kadınları polis engelledi; 5 kadın, 3 erkek öğrencinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde kadınların yapmak istediği "Las Tesis" dansına polis izin vermedi.

Kampüsün içerisine giren polis öğrencileri Siyasal Bilgiler Fakültesinin arka bahçesinde gözaltına aldı. “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz”, “Kadınları değil katilleri engelle” sloganı atan kadınların yanı sıra kampüs içerisinde erkek öğrenciler de gözaltına alındı. Öğrenciler daha sonra serbest bırakıldı.

TGB HEDEF GÖSTERMİŞTİ

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri Ankara Üniversitesinde yapılmak istenen "Las Tesis"e karşı dün açıklama yapmış, “Kiminle dans ettiğinizin farkında mısınız?” pankartıyla şiddeti protesto eden kadınları hedef almıştı. TGB açıklamasında "Las Tesis" dansı adı altında devlet düşmanlığı yapılmasına izin vermeyeceğiz. Bu dansın derdi Türk kadınının sorununu çözmek değildir. Emperyalizmle mücadele eden devleti, polisi, yargıyı tecavüzcü ve katil ilan etmek; yüzlerce kadınımızı sokak ortasında öldüren PKK ve FETÖ ile dans etmektir” demişti. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mansur Yavaş, Sinan Aygün'e tazminat davası açtı

SONRAKİ HABER

SES: Şiddete karşı 17 Nisan'da iş bırakıyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa