11 Aralık 2019 12:49

Bağcılar’da yaşayan 6 bin mülteci sınır dışı edilecek

İstanbul Bağcılar’da yaşayan 6 bin mülteci gözaltına alınarak sınır dışı edilmek üzere Geri Gönderme Merkezi’ne gönderildi.

Arşiv | Fotoğraf: Theodore Koulouris/Twitter

Paylaş

İstanbul Bağcılar’da yaşayan yaklaşık 6 bin mültecinin kayıtsız olduğu için sınır dışı edilmek üzere Tuzla’daki Geri Gönderme Merkezine gönderildiği açıklandı.

Bağcılar 2019 Yılı Huzur Toplantısında konuşan İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, 12 Temmuz’dan bu yana yapılan çalışmalarda, “rahatsız edici davranışlar” iddiasıyla çoğunluğu Suriyeli, Afgan ve Pakistanlılardan oluşan yaklaşık 6 bin mültecinin sınır dışı edilmek üzere Tuzla’da bulunan Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildiğini belirtti.

“KAYIT DIŞI GÖÇMENLER SINIR DIŞI EDİLECEK”

Kayıtsız mültecilerin geri gönderilmesine ilişkin konuşan Eldivan, “İçişleri Bakanlığımızın da talimatıyla birlikte 12 Temmuz’dan bu yana yaptığımız çalışmalarda kayıt dışı olan, rahatsız edici davranışlarda bulunan aralarında Suriyeli, Afgan ve Pakistanlıların da bulunduğu 5 bin 949 kişi sınır dışı edilmek üzere Tuzla’daki Geri Gönderme Merkezi’ne teslim ettik. Adres tespitlerini de yapıyoruz. Çevrenizde kaydı olmayan Suriyelileri de görevlilere bildiriniz” dedi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Basın özgürlüğü raporu: 2019 ne özgürlük yılı oldu ne de reform

SONRAKİ HABER

Merkel Türkiye'de | Erdoğan: Libya'daki kaos tüm Akdeniz havzasını etkileyecektir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...