07 Aralık 2019 12:06

Hindistan'da tecavüz duruşmasına giden kadın, sanıklar tarafından öldürüldü

Hindistan'da bir kadın, tecavüz duruşmasına giderken suçladığı kişiler tarafından yakılarak öldürüldü.

Arşiv | Ekran görüntüsü, NewsClickin'e ait 'Women Take To The Streets On International Women’s Day' başlıklı videodan alınmıştır.

Paylaş

Hindistan’da tecavüzle suçlanan 2 kişinin aralarında bulunduğu bir grup, duruşmaya giden kadını yakarak öldürdü. Uttar Pradeş eyaletinin kuzeyindeki Unnao kentinde, bir kadın mart ayında 2 erkeğe karşı açtığı tecavüz davasının soruşturmasına giderken perşembe günü bir grup erkek tarafından saldırıya uğradı. Aralarında tecavüzle suçlanan 2 kişinin de bulunduğu saldırganlar kadını yaktı.

Vücudu yüzde 90 oranında yanan 23 yaşındaki kadın, hava ambulansıyla yerel hastaneden başkent Yeni Delhi'deki Safdarjung Hastanesine nakledildi. Kadın tedaviye rağmen dün gece geç saatlerde yaşamını yitirdi. Polis, saldırıyla ilgili tecavüzle suçlananlar dahil 5 kişinin tutuklandığını bildirdi.

Muhalefet, eyalette iktidardaki Bharatiya Janata Partisi'ni (BJP) kadının güvenliğini sağlamamakla suçladı.

Uttar Pradeş'te BJP üyesi bir milletvekilini tecavüzle suçlayan bir kadın da temmuz ayı sonunda “trafik kazasında” ağır yaralanmıştı. Milletvekili, “kazada” parmağı olduğu gerekçesiyle partiden ihraç edilmişti. (Yeni Delhi/AA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mahkeme TRT’nin Haber-Sen Genel Sekreteri Burak Ustaoğlu'na verdiği cezayı bozdu

SONRAKİ HABER

Berna Laçin'e Elazığ depremi sonrası paylaşımları nedeniyle soruşturma açıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...