03 Aralık 2019 11:46

Çocuğunu terk etmek zorunda bırakılan kadın: İşsizdim, çocuğuma bakamıyordum

Bursa’da 4 yaşındaki çocuğunu AVM’ye bırakarak terk etmek zorunda kalan kadının yargılandığı duruşmaya devam edildi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Bursa'da, 4 yaşındaki oğlunu bir alışveriş merkezinin oyun alanına bırakarak terk etmek zorunda kalan Gamze Nur E.’nin yargılandığı davanın ikinci duruşmasına devam edildi. Duruşmada ifade veren 31 yaşındaki kadın, “İşsizim ve bir ailem olmadığı için çocuğuma bakamıyordum. Bu nedenle bıraktım” dedi.

“BEN DE ÇOCUK ESİRGEMEDE BÜYÜDÜM”

Hakkında 'aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğü ihlal' ve 'terk etme' suçlarından toplam 3 yıl hapis cezası istemi ile dava açılan anne Gamze Nur E., Bursa 6’ncı Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmasına gelmeyince, hakkında polis zoruyla duruşmaya getirilmesine karar verildi. İkinci duruşmaya polis zoruyla getirilen Gamze Nur E., “Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Ben de çocuk esirgeme yurdunda büyüdüm. Çocuğumu evlilik dışı dünyaya getirdim. Babası M.E.’dir. Halen cezaevinde bulunmaktadır. Olaydan önce çocuk esirgeme yurdunu arayarak, çocuğumu vermek istedim. Ancak, prosedürlerin uzun olduğunu söylediler. İşsizim ve ailem yok. Çocuğumu bırakamıyordum. Çok zor durumdaydım. Çocuğumla AVM’ye gitmiştik. Durumu toparlayıp çocuğuma yeniden bakabileceğim duruma geldiğimde yeniden bulma ümidiyle çocuğumu bırakmıştım. Küçük kağıda yazılı not bana aittir. Pişmanım, beraatımı istiyorum” dedi.

Mahkeme hakimi, ifadesinin ardından Gamze Nur E. hakkındaki yakalama kararını kaldırarak duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

NE OLMUŞTU?

Bursa'da geçen Ocak ayında Gamze Nur E. isimli kadın, 4 yaşındaki oğlu Hamza'yı cebine koyduğu “Çok zor durumdayım, çocuğuma bakacak durumum yok. Tek çarem buydu. Bir başıma bu kadar yapabildim” yazılı notla birlikte bir AVM'nin oyun parkına bırakmak zorunda kalmıştı. AVM'deki güvenlik görevlilerinin fark ettiği Hamza, polis ekiplerine teslim edilmişti. Olayla ilgili yapılan incelemeler sonrası Gamze Nur E., gözaltına alınmıştı. Gamze Nur E., sevk edildiği Bursa Adliyesinde tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. (Bursa/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bozankaya'da Birleşik Metal-İş üyesi 7 işçi daha işten atıldı

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı seçimleri krizi çözmedi: Cezayir'de halk tekrar sokaklarda

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa