29 Kasım 2019 21:57

Sağlık Bakanı Koca, taşerondan kadroya geçmeyen işçilerin olduğunu doğruladı

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in sorusunu yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı için Cumhurbaşkanlığından onay beklendiğini açıkladı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in yönelttiği, kadro alamayan taşeron işçilere ve atama bekleyen sağlıkçılara ilişkin sorulara Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yanıt geldi.

Sağlık Bakanı Koca, taşeron olarak kalan çalışanların kadro alamama sebebi olarak 696 sayılı KHK’nin 127. maddesinin 10. paragrafını gerekçe gösterdi. 2019 yılında sözleşmeli 12 bin personel istihdamı sağlandığı bilgisini veren Bakan Koca, 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı için Cumhurbaşkanlığından onay beklendiğini açıkladı.

CHP Milletvekili Gürer konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: Bakan, taşeronda kalanların varlığını kabul etmektedir. Sağlık Bakanlığında bilgi işlem, görüntüleme merkezi çalışanları gibi birimlerde çalışanlar, taşeron çalışanı olarak kaldı. Bu emekçilerin hakları gasbedildi. Taşeron sorununun bitmediği ortadadır. Ayrıca atamalar için Cumhurbaşkanlığı bir an önce gerekli onayı vermelidir. Sağlık çalışanları sağlık için emek verenlerdir ve onların daha iyi şartlarda çalışması hizmet kalitesini artıracaktır. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Eğitim Sen'den öğretmenlerin tayin atamasına tepki

SONRAKİ HABER

Sılo Qız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa