26 Kasım 2019 11:14

Rabia Naz Vatan'ın bilgisayarı incelendi, intihar eğilimine rastlanmadı

11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın incelenen bilgisayarında Eski Eynesil Belediye Başkanı Somuncuoğlu’nun “Mavi Balina oynadığını duydum” iddiasını doğrulayacak veri bulunmadı.

Giresun’un Eynesil ilçesinde evinin önünde şüpheli bir şekilde 11 yaşında hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan | Fotoğraf: DHA

Paylaş

11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümüne ilişkin 2 yeni önemli bilgi çıktı.

BirGün'den Erk Acarer'in haberine göre; bilirkişi raporuna ilişkin evraklardan birine göre, kullandığı bilgisayarda intihara ilişkin doküman yok. Bu eski Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu’nun “Rabia Naz Vatan’ın intihara neden olan Mavi Balina oynadığını duydum” iddiasını çürütüyor. Bir diğer belge ise “nedense”, “Gizli” ibareli… İletişim kaydına dayanan belgede, Şaban Vatan’ın abisi Muhammed Vatan ve yine Somuncuoğlu, telefon ile görüşüyor. Somuncuğolu, amca Vatan’a, “Telefonlarımız dinleniyor, bunu konuşmayalım” diyor.

“İNTİHAR EĞİLİMİ YOK”

Rabia Naz Vatan’ın bilgisayar incelemesine ilişkin, 1 milyonun üzerinde dokuman incelendiği aktarılan belgede şu ifadeler geçiyor: “İntihar, intihara teşvik, atlama, uzağa atlama, taciz, şantaj, cinsel içerik, cinsel içerikli konuşma, korkutma, melankolik ruhsal çöküntü veya suç teşkil edebilecek, resim, video, dükümün, yazışma, arama sayfa, sosyal aktivite ve benzeri kayıt bulunamadığı değerlendirilmiştir.”

KONUŞMA DA EVRAK DA GİZLİ

Diğer belge ise iletişim dinlenmesi ve kayda alınması konusunda… Giresun Görele Sulh Ceza Hakimliği Mahkemesi tarafından verilen 15 Haziran 2019 tarihli 2018/525 soruşturma sayılı iletişimin tespiti, dinlenmesi ve kayda alınması kargının uygulanması sonucu ulaşılan bilgilere göre, Somuncuğlu ve amca Vatan telefonda görüştü. Kayda göre; Somuncuoğlu, Vatan’a, “Bunları telefonda konuşmayalım” diyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bismil Belediyesi kayyumu web sitesinde Kürtçeyi yasakladı

SONRAKİ HABER

Sakarya’daki ırkçı saldırının failine müebbet hapis

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa