21 Kasım 2019 21:44

İstismar ile suçlanan apartman yöneticisine ödül gibi ceza: 4 yıl hapis

Adana’da 11 yaşından 15 yaşına kadar apartman görevlisinin çocuğunu istismar eden apartman yöneticisine yargılandığı davada 4 yıl hapis cezası verildi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Adana’da yönetici olduğu apartmanda, apartman görevlisinin 15 yaşındaki çocuğunu 4 yıl boyunca taciz eden 60 yaşındaki C.S.’nin “Çocuğun cinsel istismarı ve basit tehdit” suçlaması ile yargılandığı davada karar çıktı. Sanık C.S.’ye "sarkıntılık" suçundan 4 yıl hapis cezası verilirken tehdit suçundan 600 lira da para cezasına hükmedildi.

AVUKAT SEVİL ARACI: MAĞDUR TARAFIN ALDIĞI CEZA ÇOK DAHA AĞIR

Dava sonucunu değerlendiren A.Y’nin avukatı Sevil Aracı, “Bir iyi hal indirimi uygulanmadı ama neredeyse olabilecek en az ceza verildi. En alt sınırdan ceza başlatıldı. Oysa çok küçük yaşta başlayan bir istismar söz konusuydu, ceza alt sınırdan verilmemeliydi. Hatta basit saldırı olarak nitelendirildi ama öyle nitelendirilmemesi gereken bir suçtu. 8 yıla kadar verilebilirdi bu ceza. Üst mahkemeye gideceğiz. Sanığın suçlu bulunması açısından olumlu ama yetersiz bir karar oldu. Ki çocuk intihara sürüklendi. Çocuk ve ailesi bu süreçte saldırıya, tehdide de maruz kaldı. Aile bu olaydan sonra işten çıkarıldı, babaya hakları verilmedi. Mağdur tarafın aldığı ceza çok daha ağır” dedi. Aracı, kararı istinaf mahkemesine taşıyacaklarını belirtti.  

NE OLMUŞTU?

Adana’da Güzelyalı Mahallesi’nde apartman görevlisinin 15 yaşındaki kızını 4 yıl boyunca taciz ettiği ortaya çıkınca, çocuğun ailesi sanık C.S.’den şikayetçi olmuştu. İstismar olayı, mağdur çocuk A.Y’nin “Ben yoruldum, artık ölmek istiyorum. O küçük A. olmak istiyorum, benim kalbim acıyor. Canım çok yanıyor. Artık bıktım, yoruldum. O adamın bana yaptıklarından sıkıldım” şeklinde intihar mektubu bırakmasıyla ortaya çıkmıştı. Mektubu bulan A.Y’nin ablası sanık C.S’den şikayetçi olmuş, tutuklanan C.S. daha sonra ev hapsi kararıyla serbest bırakılmıştı. Çocukla aynı apartmanda ev hapsi verilen C.S., itirazlar üzerine ev hapsini başka bir evde geçirmişti. Daha sonra baba apartmandaki işinden çıkarılmış ve aile apartmandan taşınmıştı.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

EGM: Bekçilerin şüpheli şahıslara kimlik sorma yetkileri mevcuttur

SONRAKİ HABER

Ferit Şenyaşar: Savcı iddianamede resmen karşı tarafın avukatlığını yapmış

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa