11 Kasım 2019 11:23

Maaşını isteyen Suriyeli işçi, atölye sahipleri tarafından feci şekilde dövüldü

Sultangazi'de daha önce çalıştığı tekstil atölyesine giderek içeride kalan 1 aylık maaşını isteyen Suriyeli işçi, atölye sahipleri tarafından feci şekilde dövüldü.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

İstanbul Sultangazi'de maaşını almak için daha önce çalıştığı tekstil atölyesine giden Suriyeli işçi, işyeri sahipleri tarafından feci şekilde dövüldü. Olay yerine gelen polis 2 patronu gözaltına alırken iş yerinde kaçak olarak çalıştığı öne sürülen çok sayıda yabancı uyruklu işçi polisten saklanmak için yangın merdiveninden çatı katına çıktı.

DHA'da yer alan habere göre, Sultangazi Cebeci Mahallesi'nde meydana gelen olayda Suriye uyruklu işçi, Çanakkale Şehitleri Caddesi'ndeki bir iş merkezinde bulunan tekstil atölyesine geldi. İçeride kalan 1 aylık maaşını isteyen işçiyle atölye sahipleri arasında çıkan tartışma sonrasında atölye sahipleri, diğer işçilerin gözü önünde Suriyeli işçiyi feci şekilde dövdü. Yüzü kanlar içerisinde kalan işçi, polisi arayarak ihbarda bulundu.

POLİSİ GÖREN MÜLTECİ İŞÇİLER ÇATI KATINA SAKLANMAYA ÇALIŞTI

Olay yerine gelen ve iş yerinde inceleme yapan polisler, iki patronu gözaltına aldı. Tekstil atölyesinde kaçak olarak çalıştığı iddia edilen çok sayıda mülteci işçi ise polisten saklanmak için yangın merdiveninden çatı katına çıktı.

Atölye sahipleri tarafından darbedilen Suriyeli işçi şikayetçi oldu. Atölye sahipleri, karakoldaki ifadelerinde maaşını isteyen gencin kendilerini tehdit ettiğini ve saldırdığını iddia etti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Beraat eden ihraç imamların başvuruları ihbarlar nedeniyle reddedilmiş

SONRAKİ HABER

Gelecek Partisi'nin kurucuları kim? Kurucular listesinde yer alan 154 kişi belli oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa