10 Kasım 2019 17:41

Gazeteci Cem Emir, meslektaşları tarafından Dersim'de mezarı başında anıldı

Van'da 2011 yılında meydana gelen depremde Bayram Oteli'nin yıkılmasıyla hayatını kaybeden Gazeteci Cem Emir, ölümünün 8. yıl dönümünde Dersim'de mezarı başında anıldı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Van’da 9 Kasım 2011 tarihinde meydana gelen depremde kaldığı Bayram Oteli’nin yıkılması sonucu hayatını kaybeden Gazeteci Cem Emir, ölümünün 8. yıl dönümünde Dersim'deki mezarının başında anıldı.

Van'da 2011 yılında meydana gelen depremde, kaldığı Bayram Oteli'nde DHA Muhabiri Sebahattin Yılmaz ile birlikte hayatını kaybeden Gazeteci Cem Emir, ölümünün 8. yıl dönümünde, Hozat ilçesine bağlı Çığırlı Köyü’nde bulunan mezarı başında meslektaşları tarafından anıldı. Anmada, Cem Emir'in mezarına karanfiller bırakıldı ve mumlar yakıldı.

Anmada konuşan Gazeteci Ferit Demir, Cem Emir’in gazeteciliğinin örnek olduğunu belirterek “Onun yaptığı belgeli, doğru ve tarafsız gazetecilikti. Onsuz sekizinci yılımız, O bizim basın şehidimiz. Cem bizim dostumuz, kardeşimizdi, hiçbir zaman unutmayacağız” dedi.

Gazeteci Haydar Toprakçı ise “Cem iyi bir dost, iyi bir meslektaştı. Çalıştığımız süre içerisinde birçok habere beraber gittik. Vefasını, dostluğunu çok iyi bilirim.  İyi bir muhabirliğin yanında güzel meziyetleri olan bir insanı kaybetmek gerçekten üzücü” diye konuştu.

Gazeteci Serhat Ozan Yıldırım, mesleğe başlarken Cem Emir’i örnek aldığını dile getirerek “Cem abinin ölümünden bugüne kadar hiç bir şey  değişmedi. Maalesef onu bir dizi ihmaller sonucunda 8 yıl önce Van'da yaşanan depremde Sebahattin Yılmaz meslektaşımızla birlikte kaybettik. Öyle ümit etmek istiyorum ki bundan sonra deprem ve benzeri afetlerde hiçbir insanımızı kaybetmeyiz. Cem abinin haberlerini çok okudum, takip ettim. İlkeli, gerçek bir gazeteciydi, biz de onun yolunda devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

CEM EMİR KİMDİR?

Cem Emir, 1985 yılında Dersim'de dünyaya geldi. Ailenin 5 çocuğundan en büyüğü olan Emir, gazeteciliğe 17 yaşında Evrensel gazetesinde başladı, ardından DİHA ve ANKA Ajansı'nda çalıştı. DHA bünyesinde Türkiye çapında ses getiren haberlere imza atan Cem Emir'in birçok başarılı haberinin yanı sıra, Siirt’te bir kız çocuğunun istismar edilmesi ile ilgili yaptığı haber pek çok gazetenin manşetinde yer aldı ve Türkiye günlerce Siirt’teki bu olayı konuştu.

Cem Emir ayrıca 14. Metin Göktepe Ödülleri'nde "Son Görünüş" adlı fotoğrafı ile fotoğraf dalında Jüri Özel Ödülü'ne layık görülmüştü.

(Dersim/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Temelli: Ne yaşamınızdan ne mücadelenizden vazgeçin

SONRAKİ HABER

Aydın'da Evrensel okurları 25. yılı ve Ege sayfalarını konuştu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...