09 Kasım 2019 14:54

“Ruh sağlığını korumak sadece zenginlerin sahip olduğu bir lüks oldu”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, “İntiharların yok sayılması ve yoksullukla dalga geçerek kahkahalar atan politikacılar olayı iyice körüklüyor” dedi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, son dönemlerde artan intihar olaylarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “İntiharların yok sayılması ve yoksullukla dalga geçerek kahkahalar atan politikacılar olayı iyice körüklüyor. İşsizken ‘herkese yer olan bir sistemde bana yok’ duygusunu hissediyorsunuz. Umudun bittiği anda intihar fikri cazip geliyor. Buna karşı mutlaka acilen tedbir alınmalı” dedi.

Gökçen, “Artık ‘herkes için’ politikalar izlenmeli. Kimseyi geride bırakma, kimseyi bu kadar umutsuz hissettirme lüksümüz yok. Herkesin saygın bir yaşam sürmeye hakkı var ve bu hakkı adil bir ekonomik sistemle koruyabiliriz” ifadelerini kullandı.

Gökçen, “Ve bu politikalara herkesin ruh sağlığını korumak da dahil olmalı. Sürekli yoksullaştığımız ve adaletin olmadığı ülkemizde parası olmayan iyi bir psikolojik tedaviden yoksun. Ruh sağlığını korumak da sadece zenginlerin sahip olduğu bir lüks olmuş” dedi.

Gökçen, “Bilimsel şekilde hareket eden ücretsiz terapistlere, intiharı düşünenlerin başvurabileceği etkili profesyonel müdahale hizmetlerine ihtiyacımız var. Şimdi aile haberlerini duyuyoruz, bu gidişle önlem alınmazsa işsizliğin çok yüksek olduğu gençlerde de intihar vakaları artabilir” uyarısında bulundu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

EMEP Genel Başkanı Gürkan: İntiharların sorumlusu kapitalist düzen, çözümü mücadele

SONRAKİ HABER

Boşanma aşamasında olduğu eşini öldüren erkek için "ağırlaştırılmış müebbet" istemi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...