09 Kasım 2019 07:45
Son Güncellenme Tarihi: 09 Kasım 2019 18:54

Antalya'da bir evde dört kişinin cansız bedeni bulundu

Antalya'da bir evde aynı aileden ikisi çocuk dört kişi evlerinde cansız bedeni bulundu. Evde bulunan mektupta baba Selim Şimşek'in, maddi sıkıntı çektiğini ve 9 aydır çalışmadığını yazdığı belirtildi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Antalya'da aynı aileden ikisi çocuk dört kişi evlerinde ölü bulundu. Konyaaltı Siteler Mahallesi'ndeki bir evde yaşayan aileden haber alamayan yakınları, polisten yardım istedi. Bunun üzerine eve giden polis ekipleri, 2 ve 7 yaşındaki ikisi çocuk, 4 kişinin cansız bedenini buldu. AFAD'a bağlı Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler ve olay yeri inceleme ekiplerinin dairede yaptığı incelemede siyanür bulgusuna rastlandı.

Selim Şimşek (36) ve Sultan Şimşek'e (38) çifti ile çocukları Ceren (9)ve Ali Çınar Şimşek'in (5) cansız bedenlerinin bulunduğu daireye ilk giren 3 polis memuru ile 3 sağlık görevlisi, kokudan etkilenince hastaneye kaldırıldı. Polis ve sağlık görevlilerinin durumunun iyi olduğu, tedbiren gözetim altında tutuldukları kaydedildi.

Gelen sağlık görevlileri yaptıkları incelemede Şimşek ailesinin siyanür zehirlenmesine bağlı ölmüş olabileceğini belirtti. Bunun üzerine polis ekipleri, diğer dairelerin kapısını çalarak binayı boşalttı. Sokak trafiğe ve yaya geçidine kapatıldı. 

ÖZEL EKİP İNCELEMEDE BULUNDU

İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri özel kıyafetler giyerek binada ve çevresinde inceleme başlattı. Dairede siyanür bulunup bulunmadığının tespiti için Afyon'dan Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN) ekibi talep edildi.

EVDE SİYANÜR BULGUSU

Ekiplerin dairede yaptığı incelemede siyanür bulgusuna rastlandı. Şimşek ailesinin cenazeleri inceleme tamamlandıktan sonra otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi

EVDE MEKTUP BULUNDU

Eve sabah saatlerinde bir kargo geldiği belirtirken, polis evde yaptığı incelemede, Selim Şimşek'in bıraktığı bir mektubu buldu. NTV'nin haberine göre, baba Selim Şimşek'in, mektubunda maddi sıkıntı çektiğini, dokuz aydır çalışmadığını yazdığı belirtildi. 

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Antalya Valiliği'nden yapılan açıklamada yakınlarından haber alamayan bir kişinin, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirmesi üzerine, ilgili ekiplerin olay yerine giderek Cumhuriyet savcısından alınan talimatla çilingir vasıtasıyla dairenin kapısı açılarak içeri girildiği belirtildi.

"MENŞEİ BELLİ OLMAYAN KİMYASAL MADDE"

İçeride yapılan incelemeye dair Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Olay yerine intikal eden ekiplerimizce yapılan ilk incelemede, olayın intihar olabileceği değerlendirilmiş, ikametten menşei belli olmayan kimyasal madde kokusu olduğunun anlaşılması üzerine ilgili birimlere haber verildi. Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı, AFAD Bölge Müdürlüğü ekipleri ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü görevlilerimizce ikamete birlikte girilerek, ölen şahısların cesetleri otopsi işlemleri için Adli Tıp morguna kaldırıldı. Olay yeri muhafaza altına alınarak ikamet detaylı incelenmek üzere mühürlendi. Ayrıca olaya ilk müdahale eden 5 polis memuru ve çilingir, tedbir amaçlı Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Görevlilerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirilmiştir. Uzman ekiplerce gerekli incelemeler devam etmektedir."

CENAZELER ERZURUM'A GÖNDERİLDİ

Selim ve Sultan Şimşek çifti ile çocukları Ceren ve Ali Çınar Şimşek'in cenazeleri, Antalya Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemlerinin ardından, toprağa verilmek üzere kara yoluyla Erzurum'a gönderildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

2019 Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülleri sahiplerini buldu

SONRAKİ HABER

Sudan'da Beşir'in UCM'de yargılanması talebine askerden "ülke yanar" tehdidi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...